18 Niet alleen geestelijk adviseur. Kapelaan E. Karregat, een geboren Volendammer, wist zich ook waar te maken als trainer van de jeugd. Op de voorgrond: Co van der Gulik en Piet Broersen. John Volkers keek toe. Idem dito Opvallend in de herinnering blijven toch vooral dit soort hilarische momenten. Momenten waarop je soms om kleinig heden de grootste lol kon hebben. Zo gaf Piet Kuijs voor de wedstrijd tegen VIOS 2 als aanvoerder van Con Zelo aan Cor Beemsterboer, die VIOS vertegenwoor digde, een hand met de woorden: Ik hoop op een spannende, sportieve en plezierige wedstrijd. Cor antwoordde: Idem dito. Een speler van Con Zelo kende die uit drukking kennelijk niet en vond het maar niks. Hij reageerde tenminste met de vraag: Wat lult ie nou? Bijna iedereen lag dubbel en het duurde een paar minuten voor het spel kon beginnen. De beteu terde Con Zelo-speler begreep de humor niet, maar hield er wel een tijdlang een bijnaam aan over. Abe Lenstra Gein en plezier beleefden de senioren ook aan trainer-onderwijzer Johan Oud. Meester Oud, afkomstig van Ameland, mededeling: Ik heb niet kunnen consta teren dat de bal uit was, dus hij telt. De aanhang van AGSV kon er morrend toch wel de humor van inzien en bleef vanaf dat moment op gepaste afstand. wist weinig van het echte trainersvak, maar met groot enthousiasme liet hij de spelers gym- en loopoefeningen doen. Regelmatig vertelde hij dat hij ooit Abe Lenstra, een topvoetballer in die jaren, als tegenstander had gehad. Steevast eindigde hij zo’n verhaal met de mede deling: Ik kon die man niet houden. Eén of twee maten te groot Jaap Dekker kwam op zestien jarige leeftijd als doelverdediger in het eerste. In de verdediging vóór hem voetbalden o.a. zijn broer André en Joop Jonker. Maar Joop liet meestal zijn verstand thuis als hij moest voetballen. Hij trapte regelmatig de bal uit mijn handen. Verder weet hij nog dat Con Zelo tijdens de kermis in ’t Veld op 2e Pinksterdag een vriendschappe lijke wedstrijd tegen VZV wist te winnen, ondanks het feit dat hij daags daarvoor in café Stoop al afscheid had genomen van zijn vrienden, omdat hij zijn militaire 1964 Na drie jaren KNVB degradeert het eerste naar de Afdeling Noord-Holland. Voorzitter Gerrit Stoop vertrekt uit Waarland en Jan Bruin wordt zijn opvolger. 1965 Oud-voorzitter en ere-lid Jaap Hoebe overlijdt. 1966 Na weer een degradatie voetbalt het eerste nu in de tweede klas. In augustus kan er op het tweede veld, achter het kerkhof, worden gespeeld. Lekke banden Aardig is ook het verhaal van een vetera nendag in Castricum. Voor die gelegen heid werd een zevenpersoons busje ge huurd bij Jan Kramer uit Zijdewind. Het complete elftal werd in het busje gehesen en, hoe kon het anders, in Heiloo begaf een achterband het. Chauffeur Kees Klaver Az. kon de krik onder zijn stoel blijkbaar niet vinden, want met vereende krachten werd de bus opgetild en de band verwis seld. Er werd gezellig gevoetbald, on danks dat DWS uit Amsterdam, met oud- international Guus Drager in de gelederen, de Waarlandse veteranen met 5-0 inmaak te. Na afloop laadde Kees Klaver de bus weer vol en, alsof de duvel ermee speelde, een tweede lekke band even voorbij Lim- men. Een tweede reservewiel was uiteraard niet voorhanden, maar gelukkig stond op loopafstand de garage van Martin Schil der. De zondagsrust was voor deze garagehouder geen belemmering om het door pech achtervolgde team een reservewiel te leveren, zeker toen de naam van Jan Kra mer uit Zijdewind werd genoemd. Zonder verdere problemen kwa men ze thuis. Hoe Jan Kramer ’t met dat reservewiel geregeld heeft, vertelt de geschiedenis niet. i -

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 18