1961 17 Kort na de oorlog pakte Con Zelo de bal weer op. Van links naar rechts. Voor: Henk Kamper, Willem Bakker, Piet Bruin Jz., Jan Bruin Jz., Broer Dekker. Midden: Jan Beemsterboer, Piet Doodeman, Adam Bruin. Boven: André Dekker, Jaap Dekker, Siem Bakker, Jan Broersen. 1962 1963 Het eerste elftal promoveert naar de vierde klas KNVB. De vlaggen gaan uit, spelers en bestuur gaan in optocht door het dorp en de fanfare Sint Gregorius speelt vrolijke marsmuziek. Siemen de Jong overlijdt, Gerrit Stoop wordt de nieuwe preses. Voor de aanleg van het tweede veld is geld nodig. Pootaardappelen worden verbouwd en verschillende leden gaan zuurkool inpakken bij Hart in Oud- karspel. Deze activiteiten brengen voldoende op om het veld te kunnen aanleggen. karakter, overigens zonder onsportief te worden. In dat stadium van de wed strijd gaf rechtsback Joop Jonker zijn linkermaat het dringend advies: Piet, de bal zo ver mogelijk in de kool. De mannen maakten met overgave gebruik van de mogelijkheid de bal in het naast gelegen koolveld te schieten. Reserveballen waren bij Hollandia-T niet aanwezig, zodat Con Zelo met deze actie een behoorlijke tijdwinst bereikte. Tijdens diezelfde wedstrijd maakte Sie- men de Jong een nogal stoutzeggende opmerking over een beslissing van de scheidsrechter. De scheidsrechter, be hoorlijk gepikeerd over dat optreden, vroeg Joop Jonker wie dat wel had ge zegd, waarop hij ad rem ten antwoord kreeg: Jaap Hoebe!! Na afloop van de wedstrijd werden Siemen de Jong en voorzitter Piet Kuijs van het voorval op de hoogte gebracht. Het leek de heren verstandig om Jaap Hoebe ook maar Vervoer via Dirk Knijn In het seizoen 1946-’47 moesten voor het eerst in het bestaan van Con Zelo inhaal wedstrijden op de woensdagavond wor den gespeeld. Dat had te maken met de extreem strenge winter. Door de grote hoeveelheden sneeuw was het veld bijna vier maanden onbespeelbaar. Zo moest men ook een keer spelen in Schagen. Probleem was echter dat niet iedereen over een goeie fiets beschikte. Hoe dat op te lossen? Op het mededelingenbord bij het café van de Wed. G. Stoop kwam de volgende boodschap te staan: Vervoer via Dirk Knijn. Men had geen flauw idee wat dat moest voorstellen. Totdat Dirk kwam met een oude legerjeep en daaraan gekoppeld een platte landbouwwagen. Het hele elftal en een paar begeleiders kropen op de wagen; benen over de kant en hotsend en botsend toog men naar Schagen. Je zou het vandaag eens moe ten proberen. Publiek op afstand Legendarisch was ook het doelpunt dat Con Zelo in 1948 maakte tegen AGSV uit Aartswoud. Het terrein had om het veld geen hekwerk waarmee het publiek op gepaste afstand van het speelveld werd gehouden. Alleen een krijtlijn markeerde het veld en de talrijke supporters van Aarts- woud kwamen iedere keer weer, ook na herhaalde waarschuwingen van de scheids rechter, te ver het veld op. Tot de actie van Wim Bakker Cz. Hij pikte de bal op, lepelde die achter het publiek en vanaf die positie wist hij de bal voor de voeten van Bertus Bruin te leggen. Met een droog schot knalde Bertus de bal achter de ver bouwereerde keeper van AGSV. Spelers en aanhang stonden op hun kop: gemeen, dat kan toch niet, hij was uit, enzovoort. Maar de scheidsrechter wees heel gede cideerd naar de middenstip onder de luide even in te seinen. Het gevolg van dat akkefietje was dat Jaap door de bond werd bestraft. Hij mocht een jaar lang geen wedstrijden meer bijwonen. Oud- voorzitter Jaap Hoebe accepteerde gelaten deze zware straf in de wetenschap dat hij de komende jaren toch geen tijd zou hebben om wedstrijden te bezoeken en Siemen de Jong ontsprong op deze manier de dans.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 17