Staat A> 16 In het seizoen 1943-1944 telde de vereniging 52 leden. De Duitse bezetter eiste een geregelde toezending van namen en adressen van de leden. Dat wordt ok nag wat Ja, het was een rommelige tijd. Met de komst van kapelaan Van der Heijden kwam daar verandering in. Hij wist de jeugd weer enthousiast te krijgen voor de voetbal. Ook zijn opvolger, kapelaan om een speler te laten opdraven. Eén maakte het zo bont dat hij wel wilde spelen, maar geen contributie wilde be talen. Voor deze vorm van chantage was penningmeester Gert Jonker niet in de markt. Je ken betale of we speule wel met tien man! Vriesekoop, zorgde voor een opgaande lijn van de jonge vereniging. In het eerste oorlogsjaar werd gevoetbald om de bisschopsbeker. En weer kampte Con Zelo met een spelerstekort. Uit pure nood werd Teeuwis Smit Kz. ingescha keld. Ervaring had hij absoluut niet, wat Siemen de Jong de opmerking ontlokte: Dat wordt ok nag wat! Zijn gezicht sprak daarbij boekdelen. Maar ook hier liet Gert Jonker zich van zijn praktische kant zien: ’t maakt niks uit, er bloift in elk ge val wèl een teugenstander boi hem staan. Het resultaat was dat Always Forward uit Hoorn de jongens inmaakte met 6-0. Promotie Kort daarop verbood de Duitse bezetter alle activiteiten van de DHVB en kwam er een eind aan dat competitieverband. Hiervoor in de plaats kwam de Noord- Hollandse Voetbal Bond. De club bereik te in die nieuwe competitie nog een aar dig succes. Het eerste werd kampioen in de 2e klasse en wanneer het zou winnen van degradatiekandidaat HSV volgde promotie naar de 1e klasse. In Heiloo verloor het elftal met 2-7. De thuiswed strijd verliep beter en werd gewonnen met 1-0. Helaas verloor Con Zelo de beslissingswedstrijd met 3-2. Kort daarna kwam een eind aan alle voet ballerij. Pas na de oorlog pakte men de draad weer op. De eerste naoorlogse tijd stak de Waarlandse bevolking veel tijd en geld in de realisatie van het zwembad en een nieuw voetbalveld. Het bestuur stelde het terrein tegenover de pastorie, waarop vanaf 1931 was gespeeld, buiten gebruik. Een mooi veld achter het hui dige Dorpshuis kwam er voor in de plaats. Dat gebeurde onder leiding van hetzelfde enthousiaste bestuur als van voor de oor log, met uitzondering van Jaap Hoebe. Jaap, vanaf de oprichting voorzitter, had als voorzitter van de polder zijn handen vol aan de op handen zijnde verkaveling van Waarland en Slootgaard. ALLE leden op 1 Augustus 1943. 1958 Gerrit Stoop neemt de training op zich. De jongens lopen door het dorp. Gerrit rijdt op de fiets mee en geeft het tempo en de sprintjes aan. Niet voor niets. Het eerste promoveert naar de eerste klas. 1959 Na 28 jaar gaat penningmeester Gerrit Jonker Con Zelo verlaten. De voorzitter spreekt: Al die tijd waren zijn boeken en bescheiden prima in orde en in de slechte jaren paste hij de kas aan uit eigen middelen. 1960 Con Zelo verovert het Gouden Kruis van de Afdeling Noord-Holland. Ad rem Jaap Hoebe’s naam kwam kort daarop nog een keer op een wel heel ongebrui kelijke manier in het nieuws. In een wed strijd tussen Hollandia-T en Con Zelo speelde Broer Dekker voor het eerst mee. Broer, toen nog een licht ventje, werd door de Tuitjenhorners schro melijk onderschat. Broer kon goochelen met de bal, wist de te genstanders op het verkeerde been te zetten en scoorde twee keer in korte tijd: 0-2 voor Con Zelo. Hollandia-T zette alles op alles om de achterstand weg te werken. De wedstrijd kreeg daardoor een ruw .1 8 10 Medisch Gekeurd ALPHABETISCHE lijst van NAMEN Voorletters No. Datum 5 6 9

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 16