Sportpark “de Groet’ Waarland, januari 2006. Jan Ruiter. Bronnen: 13 Sportpark “de Groet”, de nieuwe stek in 2005. Om in competitieverband te kunnen voet ballen is een bestuur nodig. Dat vond Jaap Hoebe 75 jaar geleden. Piet Kuijs, Johan Oud, Siemen de Jong, Gerrit Stoop, Jan Bruin, Ad Boekel en Jan Ruiter volg den hem op als voorzitter. Ieder leidde Con Zelo op zijn eigen manier, maar kon dat nooit alleen. Een secretaris, penning meester en andere bestuursleden waren ook nodig. En niet te vergeten een elftal lencommissie, een supportersclub, een jeugdbestuur met geleiders en de scheids rechters en andere vrijwilligers. Gezamenlijk, met ijver, en belangeloos hebben velen zich ingezet voor het voetbal in Waarland. Met dank aan: - Arie Boekel, Sieb Schouten en Gert Zuijdam. - Regio-Archief Archief te Alkmaar. - Con Zelo 50 jaar, J.H. Bruin. 1949 Er zijn zeven elftallen: drie senioren, één junioren, twee aspiranten en één welpen. In dit seizoen degradeert het eerste elftal naar afdeling 3C. 1950 Jan Bakker Pz. wordt voorzitter van de pas opgerichte supportersclub. 1951 Op 2 juni speelt Con Zelo tegen Kolping Boys. Helaas geen promotie. De wedstrijd wordt met 2-1 verloren. Verjonging De jeugd brak door in het eerste elftal en met Co van der Gulik als trainer werden goede resul taten gehaald. Zowel bij de thuis- als de uitwedstrijden kwam veel publiek kijken. Langzaam maar zeker kwam het nieuwe sport complex in beeld, zeker toen Con Zelo-handbal wilde verhui zen. Als overkoepelend orgaan tussen de beide verenigingen werd de Omni-vereniging opgericht. In de persoon van wethouder Nico Slagter kreeg de Omni-vereni- ging bij de gemeente een voorstander van een nieuw complex. Nadat diverse acties en boven al een groots opgezette veiling voldoende eigen middelen hadden opge- bracht, kreeg de vere niging van de gemeente groen licht. Het verjong de bestuur onder voorzit terschap van Jan Ruiter en vele tientallen vrijwil ligers hebben ongelooflijk veel werk verzet. Het resultaat: een prachtige kan tine met kleedkamers en velden waarop Waarland trots kan zijn. Onder veel be langstelling opende op 2 september 2005 wethouder Slagter het complex door het bord met daarop de verrassende naam ‘de Groet’ te onthullen. Naar verwachting zullen zowel de voetbal- als handbal vereniging Con Zelo tot in lengte van jaren op deze plek hun thuisbasis vinden. in 1997 af als voorzitter. Hij bleef be trokken bij de voetbal in de vorm van hand- en spandiensten en sponsoring. In datzelfde seizoen stopte ook secretaris Sieb Schouten. Hij had in 1982 de functie van Gert Zuijdam overgenomen en was daarvoor tien jaar lang voorzitter van de jeugdafdeling.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 13