Jan Bruin. 11 Johan Zutt begeleidde in 1962 het junioren A-elftal. Van links naar rechts. Voor: Peter Volkers, John Groen, Siem Tesselaar, Jan Bruin, Paul Groen, Nico Tesselaar. Boven: Leen Drent, Gerard Stoop, Eef Roozendaal, Adrie Klaver, Martin Pater, Johan Zutt. waardoor hij poestig kon uitvallen. Gelukkig was het daarna weer snel verge ten. In 1962 werd Siem de Jong ernstig ziek. Hij werd opgenomen in het zieken huis en overleed daar op 65e jarige leeftijd. Fris en op tijd Vanaf de oprichting was het gezin van de weduwe Stoop sterk verbonden met Con Zelo. De vier zoons, Freek, Jacob, Jan en Gerrit hebben allemaal een belangrijke rol gespeeld in het eerste elftal. In de be ginjaren konden de tegenpartij en de scheidsrechters zich bij hen verkleden. Tijdens de rust kregen spelers warme thee en na afloop stond een teil water klaar, waarmee ze zich een beetje konden was sen. Natuurlijk dacht de mevrouw Stoop- Weel commercieel: zij hoopte dat spelers en toeschouwers na de wedstrijd een bor reltje of pilsje kwamen drinken. En dat gebeurde ook. Haar zoon Gerrit verzorgde al enkele jaren de trainingen en na de dood van Siemen de Jong nam hij het voor zitterschap op zich. Gerrit was een mar kant persoon. Als trainer en voorzitter benadrukte hij de teamgeest en hij hield van discipline. De spelers moesten op tijd komen en op zondag fris tussen de lijnen verschijnen. Slechts twee jaar vervulde hij deze functie, toen verhuisde hij naar Uithoorn. Jammer is dat hij na zijn succes als trainer ook de neergang heeft meegemaakt: het eerste en tweede elftal degradeerden. Daartegenover werd onder zijn voor zitterschap het tweede veld in ge bruik genomen en een veiling voor een nieuwe accommodatie gehou den. Deze bracht toen f 14.000.- op. Bijna een kwart eeuw Con Zelo had vergevorderde plan nen voor de bouw van nieuwe kleedruimtes. Gaande de bespre kingen kwam men in Waarland tot de conclusie, dat het oude ver trouwde Jeugdhuis niet meer vol deed aan de eisen van die tijd. Een rigoureuze aanpak zou voor veel meer verenigingen een oplossing bieden. De opvolger van Gerrit Stoop, Jan Bruin, gaf namens Con Zelo richting aan dit plan. De twijfelaars binnen zijn bestuur wer den, op een enkeling na, voorstanders. Het Dorpshuis, met als grote initiatief nemer Jan Bakker Pz., kwam er en werd op 15 juli 1969 geopend. Con Zelo kreeg hierin vier prachtige kleedkamers en kon gebruik maken van de kantine en van ver gaderruimtes. Jan Bruin hield van voetbal. Bij hem ging het om het plezier in het spel en de club geest. Fair play stond bij hem hoog in het vaandel. Con Zelo was zijn ziel en zalig heid. Midden jaren zestig was hij de grote 1943 Penningmeester Gert Jonker meldt Con Zelo heeft 52 leden met een overtal aan Bruinen. 1944 Arie Boekel uit ’t Veld, getrouwd met Nel Bruin, wordt lid van Con Zelo. Zijn zoons Ad en Gerard spelen in de jaren zestig-zeventig in het eerste elftal. 1945 Eindelijk is er weer een volledige competitie. Nu in de Afdeling Noord Holland. -"1 - Al 1 M

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2006 | | pagina 11