NIEUWS VAN VROEGER Jan Dekker 4 De edities Alkmaar stad en Alkmaar omgeving van het Noord Hollands Dagblad geven niet alleen een kijkje in het alledaagse dorpsleven in Waarland. Zij maken ook melding van bijzondere ontwikkelingen die de gemoederen danig bezig houden. In het tweede halfjaar 1955 waren dat onder meer een pastoorswisseling, industrialisatie en een korsettenatelier. 9 augustus In verband met de uitbreiding van het hoofdwaterleidingnet langs de Vollering- weg, de Beemsterboerweg en de Andries Dekkerweg, stelt het college van B en W voor over te gaan tot het heffen van een plaatselijke belasting wegens bebouwde eigendommen langs de genoemde wegen. 18 augustus De gemeenteraad heeft met algemene stemmen besloten om twee stukken land in de nabijheid van de R.-K. Kerk en de sportvelden te Waarland aan te kopen. De percelen zullen geschikt worden gemaakt voor bouwterrein en industriële vestigingen. Op een terrein aan de Volle- ringweg (Westzijde) even voorbij de nieuwe gemeentewoningen zal binnenkort een WALA-atelier verrijzen waar 30 tot 50 meisjes werk zullen vinden. De ves tiging van meerdere lichte industrieën wordt verwacht. 23 september De volgende telefoonaansluitingen onder het netnummer 02262 zijn tot stand ge komen: 403 Nic. Pancras; 352 P. Smit. 27 september Onze plaatsgenoot, de heer P. Jaspers, slaagde een dezer dagen op een te Den Haag gehouden examen voor het diploma van vakbekwaamheid voor het gemotoriseerd rijwielbedrijf. 30 september Voortaan zal de Dinsdag gelden als de dag waarop een huwelijk kosteloos ge sloten kan worden. 6 oktober Te koop: 20 snees Deense bewaarkool, soort van Bart van Loenen. Gebr. Groen, Kerkweg D 138, Waarland. 7 oktober Te koop ¥2 ha Deense kool of ¥2 h.a. Rode bewaarkool. G. Dekker Hz., West- kade D 20, Waarland. 14 oktober In het Jeugdhuis wordt een zangfestival gegeven, waaraan de volgende gemengde zangverenigingen deelnemen: ‘Zingen is Leven’ te Warmenhuizen, ‘St. Caecilia’ te Noord-Hollands Dagblad 04-07-1955. 4 juli De R.-K. Coöp. Poterafzetvereniging ‘Harenkarspel Oost’ houdt een algemene ledenvergadering. Met klem worden de leden er op gewezen, dat men de aardap- pelpoters in de kuilen flink toedekt, omdat bij niet voldoende dekking, men last kan krijgen van de N.A.K. en P.O., daar men dan niet leveren mag. 5 juli Op het zangconcours te Utrecht behaalde onze R.-K. Gemeng de Zangvereniging ‘Zingen is Leven’ met haar dirigent, de heer Ben Wolters, een eerste prijs. 14 juli Te koop, een Ford (coupé) 1939 - C. van Ophem, Weelweg, Waarland. Tel. K 2262-232 16 juli Onze plaatsgenoten Tiny Groen Ad., Diny Lantman, Martha Smit, Rie de Waard, Afra Zutt Ad. en Truus Zutt Pd. slaag den voor het examen kostuumnaaien, dat afgenomen werd door de vereniging tot bevordering van Industrie- en Huishoudonderwijs voor meisjes ‘St. Anna’. 30 juli Onze plaatsgenote mej. Gré Mul slaagde voor het examen Middenstandsdiploma. KERKZANGERS GINGEN ER OP UIT WAARLAND Donderdag 30 Juni j 1 vond het zo langzamerhand traditie geworden jaarlijkse uitstapje van de le den van het R.K. Parochiaal Kerkkoor „St. Cecilia” plaats. Ondanks de minder gunstige weervoorspellingen van de Bilt, was het weer zeer goed om uit te gaan. Vergezeld van hun dames gingen de heren zangers met een touringcar van de firma C. Slükerman uit Oude Niedorp naar Rotterdam om de E 55 te bewonderen. Nu. dat is de moeite waard en het was eigenlijk jammer, dat men daar niet langer kon vertoeven, want nu moest alles vluchtig geschieden. Niettemin hebben zij toch een uitste kende indruk gekregen van wat Neder land vanaf de bevrijding heeft kunnen presteren. Op de terugweg werd in Amsterdam gedineerd waarna het ge zelschap naar „Kriterion” ging om de boeiende film „Gejaagd door de Wind” tg zien. Op een zeer gevorderd uur kwamen de zangers en hun dames in Waarland aan, hoogst voldaan over deze mooie dag.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2005 | | pagina 4