3 28 Mrt De hele dag een beetje aan de penen. Twee keer een half vrachtje, ongeveer twee ton, uit de Bleekmeer gehaald en naar huis gevaren, het waren de laatste. Het was zacht weer, zoo nu en dan kwam er een spetje door. De vorst was er aan de noordzijde van de kuil nog niet helemaal uit en op het land is het er ook nog niet uit, onder de krooshopen lang niet. 29 Mrt Eerst het vletje schoon gemaakt, daarna, tot negen uur wat aardappelen over gestort van kist in kist om een bevrorene te zoeken. Na de middag de ierkelder leeg gemaakt, op de tuin, paden en erf. Droog weer, hoewel tegen de avond ruw. 30 Mrt Palmzondag. Toni en ik om half acht te kerk om reden het een H.Mis was voor Vader en Moeder. Vanmorgen Simon nog een uurtje gehad. Tot de middag was het uitermate slecht weer, regen en wind. Te middag was het droog doch veel wind. Vanavond Trien van Leeuwen en Piet Broersen nog een tijdje gehad. 31 Mrt Vandaag voor het eerst weer eens aan het werk. De tuin gedaan gemaakt met spitten en later achter de witte boet. Vanmorgen nog even naar de Plaatselijke Bureau Houder geweest om melkbonnen aan te vragen. 1 Apr Tot drie uur vanmiddag wat gespit. Na drieën heeft Annie geholpen de rails over de irissen leggen om reden ik het stroo er afrijden wil. Vanmorgen even naar het Distributiekantoor om drie schoenenbonnen. Terug even bij Luurd Duinkerken aan, waar ik mijn pink heb besteed deze zomer voor/100.-. Broer Simon vond vandaag 1 April nog sneeuw en ijs in zijn sjalotten ren. Droog weer, koud, af en toe mistig hoewel het zonnetje er af en toe door kwam. 26 Mrt Jan Groot en ik vandaag de sjalotten opgehaald. 46 baal of 2.300 KG. Een keurmeester gehad van de PD, die ze heeft goedgekeurd. Best weer, het droogt weer wat af. Er zijn er vandaag heel wat naar de Paastentoonstelling geweest in Schagen. Het was er verbazend druk. Toni is vanmiddag nog even naar Zijde wind geweest. 27 Mrt De laatste blauwe eigenheimer eetaardappelen opgezocht. Om tien uur kwamen Duis en Bruin de sjalotten plomberen. Nog een tijdje in de tuin snoeien en in de Bleekmeer de penen- kuil ontbloot. Om drie uur vanmiddag hadden we bij mijn in huis verga dering over de brug. Na lang praten zal er een betonnen brug bij het huis komen waarvan ik de helft of 425 gulden aan zal be talen, Stoop ƒ100.- en de overigen 70 cent per snees. Best weer vandaag, droger. Gert Groen schreef gedurende een reeks van jaren in zijn dagboek. Wij hebben tot nu toe slechts de eerste drie maanden van het voor hem bewogen jaar 1947 in Toendertoid gepubliceerd. Hij beschreef in deze periode onder andere de uiterst strenge winter, de ziekenhuisopname in verband zijn blindedarmoperatie en het overlijden van zijn vader. Na deze hectische tijd herneemt zijn leven weer het normale patroon. In onderling overleg zal worden besloten of wij verdere perioden uit zijn dagboek zullen publiceren. Toni Groen-Schouten en Gert Groen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2005 | | pagina 3