DAGBOEK VAN EEN TUINDER Joop Zutt Gert Groen. Voor zover het mogelijk was, bleef de Waarlandsmolen vrijwel dag en nacht in bedrijf om de watermassa van smeltend ijs en sneeuw de polder uit te malen. De hele maand maart kon Gert Groen niet met het normale landwerk beginnen. Op 31 maart 1947 schreef hij in zijn dagboek: Vandaag voor het eerst weer eens aan het werk. mest weggereden, te middag klaar. Na de middag nog 300 kilo aardappelen opgezocht. Droevig weer, later regen, hoewel de molen het water aardig heeft weggehaald. 22 Mrt Een Vrijdag is Kapelaan Van de Heuvel vertrokken. Geheel onverwachts heeft hij een standplaats gekregen in Poeldijk, wat de parochianen en de Pastoor ontzettend speet. De Pastoor heeft direct om een assistent gevraagd in Velzen-Driehuis om reden er geen kapelaan is benoemd voor het Waarland. Nu heeft de Pastoor een Pater A. van Royen, een Missie Pater. 23 Mrt Toni en ik om negen uur te kerk. Vanmiddag was het voor broer Simon een spannende middag. Er moest beslist worden of Simon op het bedrijf bleef ja of nee. G.Smit, Bruin, Jo, ik en Simon waren allen aanwezig. Na lang praten, hoewel tegen de zin van broer Jo en Bruin, heeft Simon het bedrijf, groot 114 snees, op zijn naam gekregen voor de somma van ƒ8.000. wat toch heel billijk was. Het is dan ook heel best verlopen. Droog weer, af en toe een beetje regen. Na de middag krachtige wind, stormachtig. 24 Mrt Vanmorgen eerst even naar het Districtskantoor. Bij huis nog wat gerom meld en na de middag met Simon mee naar Com Groot in Alkmaar om reden Simon gebrek had aan/2.500. hypo theek, waar Groot wel raad voor wist. Om zes uur waren we weer thuis. Vanmorgen droevig weer, later droog helder weer. Het water in de polder is laag, toch zie je nog hele plakken sneeuw en ijs liggen. 25 Mrt Vanmorgen wat aardappelen opgezocht uit de kuil, na de middag 500 KG voor Gert Veldman a 14.- per 100 KG. De Firma Chr. Kieft nog gehad met zakken voor de sjalotten en later naar B. van Loenen in Zuid-Scharwoude om tuinzaden. Vanavond Arie van der Fluit en Tine en Breg Zuijdam nog gehad te luisteren naar Pater De Greve, die de vastenmeditatie hield, prachtig. Droog helder weer vandaag, waait lekker door. 18 Mrt Voor negen uur 500 kilo penen gehaald bij Jo Dekker vandaan a 25.- de 1.000 kilo. Voor de middag nog even naar Langedijk geweest. Bij Timmerman kunstmest besteld: 1.300 kilo Super, 800 kilo Stikstof en de rest Kali. Na de middag Jan Groot er bij en zijn weer aan het sjalotten sorteren geweest. 19 Mrt Voor de middag wat penen uit de Bleekmeer gesjouwd over het ijs en in het Waarland over de kai gestort. Er zat nog wel eens een bevroren in. Na de middag de laatste sjalotten gesorteerd en de rails op het pad gelegen om reden ik mijn mest naar het land wil rijden. Op de dag droog weer, om vijf uur regen en niet zoo weinig. Dat kan er nog wel bij. Het water is al zoo hoog, hoewel wij niet mogen klagen als we naar andere polders kijken. In Heerhugowaard, WOL-polder, Zuidermeer, Diepsmeer, Kerkmeer, enzovoort staan hele hoeken land blank. Bij sommigen zelfs in huis. Het is vrese lijk zoo hoog als het water is hier en daar. 20 Mrt De hele dag mest gereden met de lorrie naar de buitenste akker. Vanmorgen nog twee karren penen gehaald van de kai om reden Gert Dekker wat kool moest laden. Vanmiddag Com Groot nog een poosje gehad. Droog weer, bewolkt, af en toe nevelig. De molen kan behoorlijk draaien, dus het water zakt weer iets, hoewel het vannacht weer iets was gerezen door de regen. 21 Mrt Vanmorgen om acht uur te kerk. Maanddienst voor Vader Groen, daarna aan het mest rijden. De laatste 2

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2005 | | pagina 2