48 Juffrouw Bakker en meester Van Baar. Juffrouw Bakker kreeg per 1 september 1935 eervol ontslag na een dienstverband van acht jaren. Een foto van de klas van juffrouw Bruijn. De opname is waarschijnlijk gemaakt vóór 1946. Wie kan zich nog herinneren wie op de foto staan? Graag uw reactie naar Bloemstraat 24, 1738 CK Waarland. Als wij soms een reisje maken, Naar de drooggelegde zee, Kunt U er beslist op rekenen, Komen w’om een kopje thee. En wanneer g ’ons dan weer terug ziet, Zijt ge zeker wel verblijd, En we gaan een poosje keuvelen Over de goede oude tijd. Nu gij thans van ons gaat scheiden, Heen gaat naar de Wieringermeer, Willen wij onz dank betuigen, In dit lied ter Uwer eer. Leef gelukkig, tal van jaren, Vrij van zorgen en verdriet. Gij gaat ons voorgoed verlaten, Maar vergeten doen wij U niet. Juffrouw Bakker - juffrouw Al In verband met haar huwelijk kreeg juf frouw Bakker op haar verzoek per 1 sep tember 1935 eervol ontslag na een dienst verband van acht jaren. Met haar man vestigde zij zich te Middenmeer in de in 1930 drooggelegde Wieringermeer. Bij haar afscheid werd de hele school betrokken, waarbij de kinderen liedjes zongen en enkele sketches voordroegen. Op haar vertrek volgde de benoeming van juffrouw Lenie Al uit Alkmaar, onder de voorwaarde dat zij zich in de parochie zou gaan vestigen. Zij vond bij Dirk Zutt, Weelweg 20 een goed kosthuis. Zij is geruime tijd aan de school verbonden gebleven en vond uiteindelijk in collega Piet Oud haar levenspartner. Op school verliep de start minder prettig, want kort na haar benoeming werd ze ernstig ziek. Pastoor Vollering notuleerde, dat Mejuffrouw Al, alhier, gaat weer drie maanden in Alkmaar wonen, haar geneesheer acht dit noodig voor haar gezondheid. Van 24 maart t/m 19 april fungeert Mejuf frouw Verhaar uit Amsterdam als plaatsvervangend onderwijzer. Buitengewoon Lager Onderwijs In elke lichting schoolkinderen za ten er een of twee, die het normale lestempo niet konden bijbenen. Moeilijk lerende kinderen, soms dyslectisch of geestelijk gehandi capt, waren gewoon leerplichtig en moesten tot en met hun veertiende jaar op school blijven. In de over- volle klassen van die tijd werden ze vaak achter in de klas gepar keerd en min of meer aan hun lot overgelaten. Voor de vorm gingen deze kinderen af en toe over naar een hogere klas om tenslotte te Piet Zuijdam wist zich nog het afscheidslied te herinneren, dat gezongen werd bij het vertrek van juffrouw Bakker.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2005 | | pagina 48