46 Deel van het lesrooster van de tweede klas. Donderdag gaf de juffrouw handwerkles aan de zevende klas. Zoals toentertijd gebruikelijk gingen de kinderen ook zaterdagmorgen naar school. Nog een keer zocht de parochie het hoger op en ging in beroep bij het Ministerie van Onderwijs, maar zonder resultaat. En hoe liep het af? Het oude bruggetje was stuk geraakt. Con Zelo kon het herstel niet uit eigen middelen financieren en klopte daar voor aan bij het kerkbestuur. Die zou een nieuwe brug laten plaatsen op voorwaarde dat Con Zelo één gulden per week extra huur zou gaan betalen. Dat kon de club niet trekken. Ze kwamen uiteindelijk overeen dat het kerkbestuur het herstel zou financie- ren en Con Zelo rente en aflossing zou gaan betalen met een maximum van 15%. En de lichamelijke oefeningen? De spaarzaam ge geven lichamelijke oefeningen werden ge houden op het bewuste voetbalterrein tegen over de pastorie en de parochie kreeg geen financiële vergoeding van de gemeente. Bond voor Groote Gezinnen Op 20 mei 1931 was op voorstel van pas toor Vollering een bijzondere vereniging opgericht: de afdeling Waarland van de Bond voor Groote Gezinnen. Deze bond had al snel bemoeienis met de school. zijds moest de gemeente zelf ook woe keren met haar geld om de jaarrekening enigszins sluitend te krijgen. Na uitvoe rige besprekingen kon de gemeente, hoe graag zij ook wilde meewerken, niet ver der gaan dan dat de aftrek beperkt bleef tot de leeftijd van veertien jaar. Vervol gens werd het schoolgeld in 23 klassen ingedeeld. Klasse I betrof ouders met een jaarinkomen van 1.000 tot f 1.300. Zij betaalden 2.60 per kind per jaar. De 23e klasse had betrekking op ouders met een jaarinkomen van f7.900 of hoger. Op 8 januari 1932 kwam bij de gemeente een verzoek binnen van de bond om de verordening tot heffing van schoolgeld te wijzigen. Schoolgeld werd in die tijd door de gemeente berekend op basis van het inkomen van de ouders en het aantal schoolgaande kinderen uit een gezin. Gevraagd werd dat alle kinderen beneden de leeftijd van achttien jaar voor aftrek in aanmerking zouden komen. Enerzijds kende het college van nabij de financiële nood bij de veelal grote gezinnen, ander- /0-/0L f-Zz. Zf J rr J-Ji /f-Zz Zi-J

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2005 | | pagina 46