DAGBOEK VAN EEN TUINDER I ter o Joop Zutt Gert Groen. 2 Het geloof speelde een belangrijke rol in het leven van Gert Groen. Oostenwind. De hele dag zeer koud. Vandaag wat aardappelen, blauwe eigen heimer poters die in kisten stonden, nagekeken. Een heel enkele is er bevro ren. Na de middag Gert Dekker nog geholpen, vier ton dene laden. 11 Mrt Buiten verwachting regende het vanmorgen, later werd het droog en tegen de avond begon het weer te vriezen. De wegen zijn zoo slecht en glad. Bij huis staan grote plassen water. Volgens de Radio zijn de wegen hier en daar niet begaanbaar. De hele dag aan het aardap pelen over storten, van kist in kist. Vanavond sluiting van het Veertiguren Gebed. Door de slechte wegen waren er weinig vrouwen te kerk. 12 Mrt Toen ik vanmorgen achter de koe kwam, lag het kalf op de gang. Een kui*. Jammer genoeg was vanavond het licht* er nog niet af. De hele dag aan het aard appelen overgooien in het oude huis en de boel een beetje opgeknapt. Op de dag in de zon dooi, uit de zon lichte vorst met tegen de avond ruw weer met Oosten wind en lichte vorst. De eerste weken van maart 1947 wist de winter nog steeds niet van wijken. Bijna dagelijks moest Gert Groen samen met zijn buren de weg sneeuwvrij maken. Op 9 maart vroor het ’s nachts veertien graden. Pas op 13 maart begon het voorzichtig te dooien. De naoorlogse schaarste aan goederen wordt slechts met enkele woorden aangegeven: vergunning voor een wollen deken en vanmorgen bonnen gehaald. 6 Mrt Het heeft vannacht weer aardig gesneeuwd en gestoven. Van negen uur tot de middag hebben we samen met de buren de weg wat opgeruimd. Het was geweldig. Het liep over de laarzen heen. Het pad naar het oude huis ligt weer zoo vol dat je er niet meer doorheen kan. Je zag hoe dan ook helemaal geen auto rijden. Als een bijzonderheid zei nog vermeld dat dokter Groenhart en zijn assistent dokter de Nijs met een arresleede zijn patiënten bezocht. 7 Mrt Weer achter de sneeuw tot elf uur. Daarna hebben Jan Groot en Piet Kamper de rest gedaan en waren om vijf uur klaar. Toni en ik zijn vandaag naar Alkmaar geweest met de trein van 12.30 uur en om 17.15 uur weer terug. In Alkmaar was het ook een bende door de sneeuw. Met man en macht waren ze aan het opruimen. Op sommige plaatsen stond er een smijt water om reden de riolen bevroren waren. Wij moesten ook lopen van en naar Noord Scharwoude door de bende. 8 Mrt Vannacht heeft het niet ge sneeuwd. Om acht uur kwam Ali Mulder om de laatste 1.200 kilo rode kool en 2.100 kilo van Sijbout Groot. Dus wij zijn los. 9 Mrt Vandaag Veertiguren Gebed, dus kerken. Het had vannacht hard gevroren, veertien graden, maar op de dag was het prachtig weer. Het zonnetje er lekker bij. 10 Mrt Weinig vorst, op de dag dooi en tegen de avond zelfs regen met ruwe 1 oseph, jn hart |ik schenk y f en mijne

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2005 | | pagina 2