6 streek uit te halen. De kermisgangers, die achter hen aankwamen, zouden ze eens een poets bakken. Het drietal besloot een ophaalbrug op te halen; de achterblijvers zouden dan van ‘n ‘natte kermis thuis komen. Het kwam echter anders uit dan de drie jongemannen dachten, want er werd proces-verbaal opgemaakt. ‘We hebben er niet verder bij nagedacht, het was als een grapje bedoeld’, vertelden Th. D. en J. D. gisteren aan de Alkmaarse politierechter, voor wie zij zich wegens ‘het versperren van een openbare landweg’ moesten verantwoorden. J.v. S. was niet verschenen. Het tweetal vertelde de Politierechter, dat er voorzorgsmaatregelen waren genomen, zodat er geen ongelukken konden gebeuren. Een der ‘achterblijvers kwam nog mededelen, dat er geen slachtoffers waren gevallen en dat het verkeer geen gevaar had gelopen. De politierechter was uiteindelijk van oordeel, dat de veiligheid van het verkeer door deze ‘kermisgrap niet in gevaar was gebracht en sprak het drietal vrij. 25 november Jac. Hoebe en J.A. Oud werden tijdens de jaarvergadering van R.-K. Zangkoor St. Cecilia als bestuurslid herkozen. Pastoor Mol spoorde nog aan tot goed repetitiebezoek. 16 december P. Jaspers slaagde te Amsterdam voor het Vakdiploma Rijwielhersteller. 28 december Tijdens een geanimeerde vergadering van de R.-K. Middenstandsvereniging releveer de voorzitter G. Lantman het besluit om ook in Waarland eens een winkelbeurs te organiseren, hetgeen een gelukkige beslissing is geweest, daar deze expositie, de eerste van dien aard ter plaatse, in alle opzichten uitstekend is geslaagd en geheel aan de gestelde verwachtingen heeft beant woord. Medegedeeld werd o.a. dat de cur sus ‘Beter spreken’, waaraan 17 personen zullen deelnemen, in januari 1955 zal aan vangen. In de rondvraag werden diverse plaatselijke problemen besproken, zoals de mogelijkheid dat na het z.g. thuishalen van kool en andere tuinbouwproducten de wegen in de kom grondig worden schoon gemaakt, de huisnummering, die nogal wat te wensen laat en de naam der plaatselijke bankinstelling die somtijds tot gevolg heeft dat verwarring ontstaat doordat in deze gemeente nog een bank is, die bijna een gelijkluidende naam heeft. 4 november Tot definitief bestuur van de Raad van Overleg werden gekozen J.A. Bakker (voorzitter), Jn. Bruin Sr. (secretaris) en P. Zuijdam (penningmeester). Besloten werd nog deze maand een bijeenkomst voor diverse organisaties te houden, waarbij een bekende spreker het ‘Bisschoppelijk mandement’ zal behandelen. Deze brief van de Nederlandse Bisschoppen veroorzaakte vooral in niet-katholieke kringen nogal wat rumoer. 6 november De nieuwbouw gaat gestadig voort. In de loop van het jaar zullen vier nieuwe huizen reeds bewoond kunnen worden, vier huizen zijn bijna gereed, terwijl er twee in aanbouw zijn. De huizen zijn of komen door het particulier initiatief tot stand. 16 november Op de eerste dag van de winkelbeurs heeft de school gaande jeugd onder leiding van het onderwijzend personeel een kijkje mogen nemen. De kinderschaar, die ogen te kort kwam, kreeg na afloop een tractatie. 17 november De K.A.B. roept haar leden op voor een bespreking van de noodzaak van eenheid in de politiek en katholieke organisaties. 22 november Met ingang van 1 jan. 1955 zal de televisie gaan uitzenden op dinsdag, donderdag en zaterdag. 23 november De volgende nieuwe telefoon aansluitingen zijn tot stand gekomen: 371 D. Dekker Andz. 372 J.A. Zutt Jnz. 202 Wed. N.J. Zutt. Brug opgehaald WAARLAND - In de nacht van 13 op 14 september keerde het drietal J. v. S., Th. D. en J. D. van de kermis te Niedorp terug; zij waren in beste stemming. Op een gegeven ogenblik voelden zij zich gedrongen een zotte UITREIKING E.H.B.O.-DIPLOMA Noord-Hollands Dagblad 9-09-1954. WAARLAND Dinsdagavond j.l. had in het parochiehuis de uitreiking van E.H.B.O.-diploma’s plaats. Daar de voorzitter der plaatselijke afdeling der Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., de heer S. Houtenbos, niet tijdig aanwe zig kon zijn, werd deze bijeen komst geopend door de vice- voorzitter, de heer S. Bruin. De ze verwelkomde in het bijzonder de Z.E. pater B. Boermans, de WelEerw. kapelaan A. P. Olst- hoorn, de ZeerGel. Heer J. C. A. Hageman, arts te Oude Niedorp, de districtsbestuurder van de Bond, de loco-burgemeester, de heer Joh. Dekker, alsmede de Waarlanden Mondorgelclub „Cro- nico’s”, die voor een muzikale omlijsting zorg zou dragen. Na dat dit ensemble onder leiding van de dirigent, Nico Smit, enige nummers ten beste had gegeven sprak de gewezen geestelijke ad viseur der afdeling, pater Boer mans, die allereerst de geslaag den proficiat toewenste en ver volgens de taak van de katho lieke E.H.B.O.-er uiteenzette, die niet alleen voor het lichamelijke maar ook. voor het geestelijke, hulp most bieden. Door enkele cursisten werden enige, demon straties gegeven, waarna de loco- burgemeester, wethouder Dekker, met enige toepasselijke woorden, het diploma aan de 15 geslaag den uitreikte. De dames T. Bos, H. Groen, R. Jaspers. G. Kieft, A. Molenaar, A. Plijter, A. Stam Sd.. Gz. Stam Sd. en T. Wijnker, de heren J. A. Bruin, S. Bruin Smz., N. Nolten Az., P. Stam, G Stoop en C de Waard, mochten een diploma in ontvangst nemen. Door de districtsbestuurder werd in het kort het nut van de E.H. B. O. uiteen gezet, waaruit bleek, dat het vooral door het steeds toenemende snelverkeer dringend gewenst is, dat er nog meer E. H.B.O.-ers komen. Op het slot van de avond bracht de voor zitter, de heer S. Houtenbos, die inmiddels was gearriveerd, allen hartelijk dank en bood namens alle cursisten, de docent, dokter Hageman, een mooi boekwerk aan.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 6