5 In de boerderij van N. Kossen aan de Ring- vaartweg ontstond hooibroei. Met moeite kon de stolp worden behouden. Tijdens een nacht van ingespannen arbeid wordt door vele vrijwilligers ongeveer 8000 kg hooi (ongeveer een vijfde van de totale hooioogst) buiten gebracht en op het land verbrand. Van het overige hooi is een deel door de zware broei aanzienlijk in waarde achteruitgegaan. 6 oktober Voor de Slootwaardpolder werd A.G. Klaver herbenoemd als lid van het dagelijks bestuur en P. Doodeman als hoofdingeland. Jn. Bruin Pz. werd herkozen tot voorzitter van de Speketerspolder. 7 oktober Bietenrooiers gevraagd voor 2^ ha. suiker bieten. Hoog loon. Tevens bietenkoppen te koop. Aan groot vaarwater. G. Kramer, Waarland F11, gem. Harenkarspel. 16 oktober De R.-K. Middenstandsvereniging besluit in verband met de a.s. St. Nicolaas een winkelbeurs te organiseren. C. Dekker, G. Groot en Joh. Jongkind zullen de plan nen nader uitwerken. Bij de rondvraag werd met voldoening geconstateerd, dat bij de provinciale weg door de A.N.W.B. een wegwijzer was geplaatst. 2 november Onder grote belangstelling had in de paro chiekerk van de H. Wulfram de plechtige uitvaartdienst plaats van wijlen Cornelis Bakker die de leeftijd van 76 jaar bereikte. Tijdens zijn leven nam hij een vooraan staande plaats in in de gemeenschap. In tal van verenigingen was hij bestuurslid en vele jaren heeft hij, eerst als raadslid en daarna als wethouder der gemeente Harenkarspel, het algemeen belang gediend. Voorts was hij dijkgraaf van de Slootgaard- polder en maakte hij deel uit van de Plaat selijke Commissie voor de ruilverkaveling van de polders Waarland en Slootgaard. Noord-Hollands Dagblad 27-08-1954. KAMPEREN 18 september Te koop 30 snees Deense bewaarkool bij H. Stam, Weelweg en 15 snees bij P. Bos, Smeugel E34, Waarland. 23 september Tijdens een openbare eindles in ‘het Park’ te Hoorn werd onder meer aan de volgende cursisten van de vorig jaar alhier opgerichte bloembollenvakschool een diploma uitgereikt: A. Bakker Pz., P Bakker Dz., M. Bruin Jz., A. Groen Az., A. Stoop en N. Zutt. Op de jaarvergadering van de R.-K. Damclub ‘Volharding’ wordt de a.s. damcompetitie besproken. 29 september De R.-K. Gemengde Toneelvereniging ‘Ons Genoegen’ heeft het stuk ‘Mensen in Nood’ in studie genomen. Dit spel uit het vissersleven zal op zondag 10 en dinsdag 12 oktober in de nieuwe toneelzaal van W. Jonker worden opgevoerd. Te koop, wegens niet kunnen aansluiten, een Inventum elektrische kookplaat met 2 platen, 220 Volt en 6 pannen en 1 braad pan. f 125. Joh. Jonker, D55a, Waarland. 2 oktober Terstond gevraagd een knecht (intern), die goed met paarden kan ploegen en rijden. S. Kuiper, Smeugel E6a, Harenkarspel, tel. K 2262-358. WAARLAND. Niet minder dan 63 jongens zijn een viertal dagen uit kamperen geweest. Zij hadden hun bivak opgeslagen op het kampeer terrein van Vlaar te Bergen. Onder prima leiding hebben 63 rakkers naar hartelust kunnen genieten van al het geen hun geboden werd. Een grote verrassing was het voor de jongens toen Woensdagavond een tweetal bussen van de firma Slijkerman op het kamp arriveerde, waarin hun ouders zaten, die een kijkje kwamen nemen hoe hun spruiten het maak ten. Tijdens de aanwezigheid van de ouders werd een groot kampvuur ont stoken, waarbij spelletjes werden ge daan en liedjes werden gezongen. De aalmoezenier, pater Bernardinus, hield een toespraak, waarin hij de ouders dankte voor hun bezoek, voor hun sympathie en voor daadwerke lijke steun aan het jeugdwerk. Don derdag tegen de avond kwamen de jongens hoogstvoldaan behouden thuis. Aan de dames leidsters en kooksters is een woord van lof zeker wel op zijn plaats voor het vele werk dat deze gedaan hebben om de kamp dagen te doen slagen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 5