NIEUWS VAN VROEGER BOELHUIS Jan Dekker 4 Het doornemen van nieuws- en advertentieberichten uit de edities Alkmaar stad en Alkmaar omgeving van het Noordhollands Dagblad leverde het volgende tijds- en sfeerbeeld op van het tweede halfjaar 1954. 28 juli De gemeenteraad besloot om twee onderwijzerswoningen te laten bouwen bij de R.-K. school te Waarland (nu Volleringweg 4 en 6). Een van deze huizen is bedoeld om het eerlang te benoemen hoofd te huisvesten, want nog altijd wordt het als een groot gemis gevoeld dat het hoofd van Waarlands school te ’t Veld woont. Enkele raadsleden vreesden dat de huur van f 55 per maand te hoog is voor een gewoon onderwijzer en in elk geval niet in verhouding staat tot het salaris. Burgemeester Nolet zag daar echter niet zoveel gevaar in, omdat het R.-K. kerkbestuur de huur moet garanderen. ‘Wanneer men dus géén onderwijzers bereid kan vinden om de gevraagde huur op te brengen, zou het kerkbestuur tot taak kunnen krijgen om er wekelijks een bepaald bedrag op toe te leggen. Het verschil van f400 per woning, dat bij aan elkaar bouwen bezuinigd zou kunnen worden, speelt op de totale investering uiteraard geen rol, terwijl de aanwezigheid van een flink stuk tuin tussen de beide huizen de kansen op ‘burenruzies’ uiteraard aanzienlijk vermindert’, aldus de burgemeester. 25 augustus Wethouder Dekker verricht samen met gemeentesecretaris Mooyman de trekking van de Con Zelo-loterij. De hoofdprijs, een radiotoestel ging naar W. Kuiper, Schagerwaard, de 2e prijs naar Th. v.d. Eng, Waarland en de 3e prijs naar J. Smit Czn. Waarland. 27 augustus Door de PWN wordt het waterleidingnet uitgebreid door het aanleggen van buizen aan de Smeetsweg en Andries Dekkerweg. Dit is ook van belang voor de nieuwe bedrijven die daar zeker in de loop van de tijd zullen verrijzen. 8 september Zondagavond om half 10 ontstond hooibroei op het bedrijf van de heer Kossen in de Speketerspolder. Noord-Hollands Dagblad 9-08-1954. 1 juli In de vacature de heer Ant. Bos, die wegens het bereiken van de leeftijds grens als bestuurslid van de Smeugelpolder niet meer herkiesbaar was - en overigens inmiddels overleed - is voorzien door de benoeming van de heer P. Bos Jnz. 5 juli Voor het toelatingsexamen ULO te Alkmaar slaagden Simon Bruin Sz., Willie Smit, Tini Stoop en Joop Zutt. 17 juli Terstond gevraagd: net R.-K. meisje voor dag of voor dag en nacht. J.A. Bos, Manufacturen. Kerkweg te Waarland, tel. K 2262 - 289. - 18 juli Ten bate van Con Zelo wordt ’s middags om 3 uur een dansfestijn georganiseerd in de nieuwe zaal van Jonker. Dit feestgebouw kan tot de grootste in de omgeving gerekend worden. 21 juli Beveelt zich wederom aan voor graanmaaien: A. Mulder, Slootgaard C98, Harenkarspel, tel. K 2245-330. 23 juli Met de kermis in aantocht herinnert de Gemeente aan het winkelsluitingsuur van 22 uur op de twee dagen voor kermis. Te Spanbroek slaagden voor het diploma Huishoud kunde mej. J. Groen Gd. en M. Jaspers Jnd. Zij werden opgeleid door de Zusters Urselinen. In Alkmaar slaagde Gerarda van Ophem voor het Mulo A-diploma. te Waarland gem. Harenkarspel ten huize en ten verzoeke van de heer S. H. Kra mer Hzn. a. d. Kerk weg D 14, aldaar, op Vrijdag 13 Aug. a.s. des morgens te 9.30 uur van: plm. 200 nieter smalspoor met lorrie en 4 bochten, handzaai- machine, wiedmachme, 30o kiembakken, 160 aardappelkisten, 2 hor ten. 50 gaasbakken, bol- lenrol, oliekleed, 2 jute kleden, 150 zakken, 2 bascules m. gew.. tuin gereedschap, enig huis raad w.o. 2 kachels, enz. Deurw. VAN HUIT

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 4