3 ’Het dagje wel. Wij dus aan het sneeuwruimen tot de middag.’ 3 Mrt Het eerste werk was sneeuw ruimen langs het pad om reden er kool geladen moest worden van Gert Dekker, Sijbout Groot en ik 500 kg. Het is zeldzaam met de vorst. Afgelopen nacht heeft het nog vijftien graden gevroren wat sinds jaren in Maart niet is voorgekomen. 4 Mrt Weer strenge vorst, wel 13-14 graden. Op de dag koud, weinig zon. Vanmorgen even naar Sijbout Groot, na de middag even naar Arie van der Fluit, naar broer Simon en naar Vader Schouten. 5 Mrt Het dagje wel. Vanmorgen kwam er een auto om de laatste rode kool, doch om reden het pad dik vol lag met sneeuw en niet was te berijden, heeft hij de kratten gelost om ze vanmiddag op te halen. Wij dus aan het sneeuwruimen tot de middag en waren ermee klaar. Maar. konden vooraan wel weer beginnen om reden alles was vol gewaaid. Doch na de middag eerst de kool in kratten gedaan. Om half vijf kwam de auto aan, doch jammer genoeg kon hij hier niet komen daar de weg hier zoo slecht is tussen Gert Veldman en mijn. Tot overmaat van rampen raakte hij nog stuk en moesten we 2 Mrt Toni naar de Vroeg, ik en de kinderen naar de Hoogmis. Rita blijft thuis om reden ze de bof heeft. Het was ook bijna geen doen om bij de kerk te komen, zooveel sneeuw. De melkwagen raakte van de weg af, doch wist er later zelf uit te komen. Ik heb nog een smal padje gemaakt een eind heen voor de kerkjongens, want het was bijna geen doen. Zoo nu en dan nog een flinke sneeuwbui erover. nog martelen om hem weer uit de sneeuw te verlossen. Dirk Knijn zijn auto staat met een gebroken as hier aan de kant van de weg. Cor Dekker zijn auto staat in Koedijk met het zelfde euvel. Jacob Droog raakte in de kant met het draaien en moest ook een tijd martelen, dat je hier steeds ziet. Steeds maar uitgraven, het is hopeloos. Vandaag is Piet Zuijdam weer thuis gekomen na een verblijf van acht maanden in het RK Sanatorium te Son. Zoo slecht als de wegen nu zijn, daar weet ik niet van en zoo’n winter!Volgens de radio is dit de ergste winter sinds 250 jaar. Er zal wel zoo ontzettend veel bevroren wezen. Hoewel ik niet mag klagen, de penen in de kuil hadden trouwens wel last. 6 Mrt Het heeft vannacht weer aardig gesneeuwd en gestoven. Van negen uur tot de middag hebben we samen met de buren de weg wat opgeruimd. Het was geweldig, het liep over de laarzen heen. Het pad naar het oude huis ligt weer zoo vol, dat je er niet meer doorheen kan. Je zag hoe dan ook helemaal geen auto rijden. Als een bijzonderheid zei nog vermeld dat Dokter Groenhart en zijn assistent Dokter de Nijs met een arresleede zijn patiënten bezocht.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 3