PIET ROHOF: SCHILDERACHTIGE HERINNERINGEN Jeanet Stroet 35 Bij het afscheid schudt hij mij de hand en in een opwelling drukt hij me een zoen op het voorhoofd. Dit gebaar, zo volkomen in harmonie met de persoon, had ik kunnen verwachten na ons gesprek over een belangrijk periode uit zijn leven. In dit artikel herinneringen van mens en schilder Piet Rohof. Bernard Rohof en Niesje Zuijdam. na te denken. Het gezin verhuisde naar Waarland en nam zijn intrek in spoorhuis nummer 26, dat bij de overweg aan de Oostkade stond. Als ploegbaas werkte hij aan het onderhoud van het spoor op het baanvak tussen Noord-Scharwoude en Schagen. Hij zorgde er voor dat het grind tussen de spoorbielzen goed vlak lag. Als hij in de trein zat kon hij voelen wanneer er hobbels of andere oneffenheden in de rails zaten. Met een koevoet trok hij deze dan weer in het rechte spoor. Licht in de verte Toen het gezin in het spoorhuis kwam wonen was daar nog geen waterleiding en elektriciteit. Er stonden twee waterputten bij het huis die in droge zomers werden gevuld door een trein met daarop een watertank, een z.g. watertrein. Buurman Jo Ruiter van het Ave Mariapadje kwam in tijden van aanhoudende droogte regelmatig met een melkbus bij hen water halen. Het hoge witte spoorhuis was een fijne woning. Eén van de drie slaapkamers boven was het domein van Piet met z’n bed, een stoel waarover hij zijn kleren hing en een kleine, bonte verzameling van de mooiste en geheimste kinderspulletjes. Een jeugdwerk van Piet Rohof. Spoorhuis nummer 26 aan de Oostkade. Bij het spoor Zijn levensverhaal begint op 1 septem ber 1921 aan de Hasselaarsweg in Heerhugowaard-De Noord, als eerstgeborene van Bernard Rohof en Niesje Zuijdam. Na Piet volgden nog drie Rohoffies: Gert, Jan en Breggie. Een klein gezin voor die tijd. Vader Rohof was boerenknecht en afkomstig uit Wog- num; zijn vrouw kwam uit Burger- brug. Het werk als boerenknecht was zwaar, de dagen lang en het loon karig. Toen Bernard in 1930 de kans kreeg op een baan bij het spoor, hoefde hij dan ook niet lang

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 35