Arie Doodeman. Waarland, augustus 2004. 32 Nu kwam die wens weer ter sprake. Arie Doodeman was van mening dat iemand anders die gesprekken maar moest gaan voeren. Meteen de dag daarna zette het nieuwe bestuur de eerste stap en ging naar Nieuwe Niedorp. Daar was een vergadering van de verkavelingscommis- sie van de W.O.L.-polder. Zeer tevreden kwamen André Doodeman Pzn. en Jaap Bakker in Waarland terug met de toezeg ging dat over enkele maanden de ring- sloot aan de oostzijde zou worden ge dempt. Ook zou de kade worden geslecht en het water door het gemaal van de W.O.L.-polder uit ’t Leige Land worden gepompt. komen of moeten we trekkers gebruiken? Men koos voor het laatste. De polder kon met trekkers worden leeggepompt voor f6 per uur. Dit zou een flinke aanslag op de kas vormen. De voorzitter gaf f1.000 te leen a 5*A% rente en de polderlasten werden drastisch verhoogd van f 50 naar f 80. Doodeman stopte in diezelfde vergade ring als voorzitter. Er was informeel met het bestuur van de W.O.L.-polder ge sproken om deel te nemen aan de ruilver kaveling binnen die polder. Definitief Zo kon de verkaveling van ’t Leige Land in de dezelfde periode plaatsvinden als die van de W.O.L.-polder en verschillen de andere polders onder ’t Veld, Winkel en Nieuwe Niedorp. Herindeling van het land en grondverbetering waren de voornaamste argumenten. Toen de ruilverkaveling grotendeels klaar was, werd op 23 december 1969 door de provincie het besluit genomen om al die polders, met een totale oppervlakte van ruim 3300 ha, samen te voegen tot het nieuwe waterschap ‘De Niedorper- kogge’. De afronding met het bestuur van de Boomerpolder vond een jaar later plaats. In de notulen van de Nie- dorperkogge lezen van: De heer Bakker van de Boomerpolder zal de overdracht regelen. Het bedrag van het spaarboekje ad f644,12 zal met de rente worden overgemaakt. Terwijl aan A. Doodeman f 800 met rente zal worden overgemaakt. De tekst is kort en krachtig, maar luidt wel het definitieve einde in van de ongereglementeerde Boomerpolder. In 1990 vormden Harenkarpel, Warmen huizen en Sint Maarten een nieuwe gemeente Harenkarspel. Bij deze samen voeging vonden ook enkele grenscorrec ties plaats tussen Harenkarpel en de ge meenten Niedorp en Heerhugowaard. De ringsloot vormt nu de scheiding tussen de gemeenten Harenkarspel en Niedorp en daardoor behoort ’t Leige Land tot de gemeente Niedorp. Sinds enkele jaren wordt in samenwerking met Stichting Molenhuijs Waarland en café Stoop de Boomerwaalwandeltocht georganiseerd. Mogelijk leidt een samenwerking tussen de gemeenten Harenkarspel en Niedorp binnenkort tot een betere toegankelijk heid van dit fraaie natuurgebied. Een natuurgebied ‘t Leige Land maakt nu deel uit van het 26 ha grote natuurgebied de Boomer- waal. Dit moeras- en weidegebied is eigendom van Staatsbosbeheer en heeft een bijzondere flora en fauna. Er groeien veel beschermde planten zoals de zegge, de moerasmelkdistel en de rietorchis en het is een broedplaats voor talrijke water en weidevogels. André Doodeman heeft het beheer over de Boomerwaal. In 1927 zijn de Westerkamper-, Oosterkamper- en Leijerpolder samengevoegd tot het waterschap de W.O.L.-polder.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 32