u 23 Twee schoolklassen op de foto met pastoor Vollering, meester Raas en juffrouw Jansen. De naam van enkele kinderen kunnen wij noemen. Vooraan liggend: Bets Dekker, Cita Bakker, Trien Bakker, Aaf Dekker. Op de 2e rij rechts: Jan Bruin Cz., daarnaast met witte bloes en stropdas: Piet en Cor Schipper, daarnaast links Jone Jonker. Rechts: Piet en Guurtje Broersen. in de loop van september plaatsvinden. De grote vakantie moest meester Raas noodgedwongen enkele dagen verlengen om de bouwvakkers de gelegenheid te bieden om de zaak af te werken. De moeizaam door de Raad geloodste restauratie van de twee oude lokalen was helaas zonder overleg met de Inspecteur van het Lager Onderwijs gebeurd. Deze vond het daarom nodig een brief op poten aan het college te sturen: Er zijn in de school te Waarland veranderingen aangebracht zonder dat daarvoor een aanvraag van het bouwplan is ingediend. Het college stelde daar in een schriftelijke reactie tegenover, dat de plannen zijn uitgevoerd als onderhoudswerk en konden worden uitgevoerd zonder bouwplan. Na enig schriftelijk gesteggel gaf de inspecteur aan dat hij akkoord is met de veranderingen van de muren en de vloeren, echter niet met de voorgestelde wijzigingen in de raampartijen. Daarvoor dient alsnog overleg te worden gevoerd. Aldus de boze inspecteur. De uitkomst Burger overleden De officiële opening van de vernieuwde school was half september gepland. De voorbereidingen waren al in volle gang toen burgemeester Burger na een kort stondige ziekte overleed in het Sint Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar op 8 september 1928. De voorbereidingen moesten abrupt worden beëindigd. Burger was gedurende achttien jaar burgemeester geweest van zowel de gemeente Harenkarspel als Warmenhuizen. Op geheel eigen wijze had hij in die lange periode leiding gegeven aan beide gemeenten en door zijn diplomatieke manier van handelen werd hij alom gewaardeerd. Raadslid Francis verwoordde dat op zijn manier in de eerstvolgende raadvergadering: van het overleg is voorzover ons bekend nergens vastgelegd, maar het zal weinig hebben opgeleverd. De ramen waren namelijk al veranderd.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 23