20 Een oud schoolschrift met gelegenheidsverzen. Hij moest constateren dat het oudste deel van de school de nodige bouwkundige ver beteringen zou vergen. Door de houten tus senwanden hadden de verschillende klassen last van geluidshinder, de kozijnen waren aan vervanging toe evenals het raam aan de noordzijde van de school. Het lesmateriaal, deels nog afkomstig uit de tijd van meester Smeets, was dringend aan vervanging toe. Kortom, werk genoeg voor de eerste jaren. Het belangrijkste echter was het feit dat hij een goed onderwijsteam aantrof. Dirk van Baar, Kees Lagenberg en Tony Jansen had den in de afgelopen vier jaar voldoende ervaring opgedaan om op een succesvolle manier les te geven aan de Waarlandse jeugd. Ook binnen de Waarlandse bevol king voelden zij zich thuis. Juffrouw Jansen had haar muzikale kennis in de praktijk gebracht door samen met Jac Beemsterboer Hij kwam tot een voor de hand liggende oplossing. Vollering wist de dames Jansen te bewegen te verhuizen naar het schoolhuis. Het nieuwe hoofd zou dan bij hen als com mensaal kunnen gaan inwonen. Aldus geschiedde. Een prima oplossing voor alle partijen: het hoofd woonde bij de school, de dames Jansen kregen kostgeld van hun commensaal en het schoolbestuur kreeg de woning aan de Veluweweg weer beschik baar voor verhuur aan een andere leerkracht. Een goed team Naast de aandacht voor de nieuwbouw had Raas ook andere zorgen in zijn nieuwe standplaats. Feesten en partijen Ook op een ander terrein wist juffrouw Jansen zich verdienstelijk te maken. Zij schreef voor talloze bijzondere of feestelijke gebeurtenissen Wenschen en Feestliederen. In een oud schoolschrift zijn haar gelegenheidsverzen uit de periode 1928-1929 bewaard gebleven. Voor Wijert en Trientje Jaspers maakte zij een samenspraakje bij het 12 ^- jarig huwelijksfeest van hun ouders. Bij het huwelijk van Gert Veldman met de Weduwe Bruin-Blank schreef ze Drie Wenschjes door haar kinderen, Betje, Bertus en Geertje, opge zegd. Bij gelegenheid van het 40-jarig huwelijksfeest van de Grootouders Volkers op 14 mei 1928 mochten de kleinkinderen Martha, Trien, Jan en Cor een wensje opzeggen met het volgende slot: Nu zullen wij nog eens te saam, onze wenschen luid herhalen. Moog immer dan Gods rijkste zegen op U beiden nederdalen. Blijft lang nog voor elkaar gespaard en viert met blijden geest. Tien jaren na deez vreugdedag, Uw Gouden Huw’lijksfeest. het dameszangkoor Sint Jeanne d’ Arc’ op te richten. Het koor repeteerde in café ’De Tortelduif.’ Om de kosten van de zaalhuur te vermijden vroeg het koor toestemming om de repetities in de school te houden. Het schoolbestuur had in principe geen bezwaar, maar stelde dat de gemeente als eigenaar van het gebouw daarvoor eveneens toestemming moest verlenen. Tot verbazing van de koorleden werd het verzoek door B en W afgewezen. Raadslid Bakker meende, aldus de notulen van de raadsver gadering, dat de afwijzing zou zijn geschied om wanordelijkheden, zoals hebben plaats gehad tijdens de laatste tuinbouwcursus in de school te Waarland, te voorkomen, doch spreker meent dat daar voor bij de zangvereniging geen vrees behoeft te be staan. De repetities worden des zondagsmiddags gehouden en spreker had er geen bezwaar in gezien het verzoek toe te staan. Desalniettemin wordt het verzoek afgewezen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 20