fel 19 Het schoolhuis. Na de verkaveling werd rechts van de school de Volleringweg aangelegd. Twee lokalen erbij In de gemeenteraadsvergadering van december 1927, waarin het besluit tot aanbouw van twee lokalen was genomen, had burgemeester Burger het verloop van de bouwplannen nog eens opgesomd. Hij brengt in herinnering, dat de plannen tot uitbreiding reeds dagteekenen van 1924. Een vermindering van het leerlingen aantal heeft de uitvoering destijds doen verschuiven. Later is het aantal weer toegenomen in die mate dat aanbouw noodig werd, doch met het oog op plannen tot separatie is wederom vertraging ontstaan. Nu van separatie geen sprake meer is, heeft het schoolbestuur zich vereenigd met het denkbeeld van B en W tot aanbouw van twee lokalen. Op 29 december 1927 opende burge meester Burger de vergadering van B en W met een woord van welkom, waarna terstond wordt overgegaan tot de tegen heden aangekondigde openbare aanbesteding van het verbouwen en aanbouwen van twee lokalen, toiletten, gangen, kolenberging, afrastering enz. bij het schoolgebouw te Waarland volgens het daarvan opgemaakle bestek met daarbij behoorende teekeningen en nota van aan wijzing. Acht aannemers hadden op het werk, naar een ontwerp van architect Saal uit Alkmaar, ingeschreven. S. Kuitwaard uit Broek op Langedijk kwam met een aanneemsom van f 14.760 Commensaal En zo trof de kersver se hoofdonderwijzer metselaars en timmer lieden rond het schoolgebouw aan. Het is te begrijpen dat Raas er zijn han den aan vol had om de bouw in goede banen te leiden. Hij kreeg daarbij de volledige steun van pastoor Vollering, die blijkbaar aanvoelde dat, wilde de school tot ‘rust en succes’ komen, samenwerking tussen schoolhoofd en schoolbestuur een absolute voorwaarde was. Medewerking verleende pastoor Vollering ook bij de huisvesting van het nieuwe schoolhoofd. Na het vertrek van de familie Van der Holst was de schoolwoning leeg komen te staan. Om de woning alleen door de vrijgezel Raas te laten bewonen leek de pastoor geen goed idee. als laagste uit de bus. Hem werd, na enig beraad van het college, het werk gegund. Opvallend is het dat noch de aannemer Jo Keet noch Daaf van der Gulik hadden ingeschreven. Met de bouw van kerk en pastorie in Waarland zouden zij toch voldoende ervaring moeten hebben opgedaan om dit werk aan te kunnen? In het bouwplan was opgenomen het bete gelen van het 170 m2 grote schoolplein langs de weg. Het verzoek van het school bestuur om het plein aan de zuidkant even eens met tegels te verharden werd door de gemeente afgewezen, evenals het verzoek om een deel van het plein van een overdek king te voorzien. Er is immers een over blijflokaal! Bu^emeester Burger vreesde dat bij goedkeuring van deze luxe voorzie ningen ook de andere scholen binnen zijn gemeente aan de bel zouden trekken. De kosten van de nieuwbouw waren begroot op f17.406,86, buiten de kosten van de meubilering, welke waren geraamd op f1.423. De gemeente Harenkarspel was dik tevreden met het resul taat van de inschrijving. Aannemer Kuitwaard ging, zodra het weer het toeliet, in Waar land aan de slag.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 19