8 Jo Keet, dienstplichtig militair. Mooij kreeg zo wat meer armslag en kon een tweede poging wagen. Hij vroeg in juni 1913 bij de gemeente een vergunning aan. Om te mogen bouwen een woonhuis met timmermanswerk plaats in ’t Waarland, sectie E 1488. Een woonhuis van steen met pannen gedekt. Waarin woonkamer, binnenkamertje, keuken met regenwaterbak, de nodige kasten en bedsteden. De werkplaats op een steenfundeering, verder van hout en met pannen gedekt met daarboven een houtbergplaats. Dit wordt op tekening aangegeven, schaal 1 a 50. Wat materiaal betreft, wordt gebruikt hout en steen af komstig van de plaats van Tromp; de rest van nieuw hout wat ik te kort kom. Hij kreeg toestemming en bouwde aan de Weelweg opnieuw een woning met werkplaats. Trots liet hij het jaartal 1913 opnemen in het pannendak. Ook deze tweede poging bleek niet succesvol. Een jaar later viel het doek. Op 13 maart 1914 werd Jo Keet voorf 4.250 de nieuwe eigenaar. de bakkerij niet aan de slag. Hij moest wat anders zoeken en ging op jonge leef tijd als timmermansleerling aan het werk bij zijn zwager Jo Vlaming. Deze was architect en had een groot aannemers bedrijf met een stoomzagerij aan het Rensgars in Schagen. Vlaming ontwierp en bouwde de Schager bioscoop, de kerk en het klooster in Nieuwe Niedorp en verschillende huizen aan de Laan in Schagen. Jo Keet heeft in opdracht van Vlaming heeft ook een paar weken ge werkt in De Lutte (Overijssel), waar hij kerkbanken moest plaatsen. Hij deed veel ervaring op bij deze baas en leerde het vak. Jo had al enige tijd verkering met Anne de Wit, dochter van een veehouder aan de Nes in Schagen. Zijn schoonvader was bereid hem financieel te helpen. Toen het timmerbedrijf in Waarland in het voorjaar van 1914 te koop kwam, kon er op 21 april worden getrouwd. Eerste Wereldoorlog De start was niet gemakkelijk. Op 1 au gustus 1914 brak de Eerste Wereldoorlog uit. Ons land bleef neutraal, maar toch werd het leger gemobiliseerd om schen ding van ons grondgebied te voorkomen. Jo Keet moest zich melden in Den Hel der. Meer dan een half jaar is hij daar ge weest. Toen kreeg hij enkele maanden verlof en werd vervolgens in januari 1916 weer opgeroepen om te helpen bij de watersnood in Anna Paulowna. Met het werk thuis was het passen en meten. Arie Mul en diens zoon Jan waren zijn vaste knechts en werkten de lopende zaken af. Na zijn diensttijd kon Jo zich volledig toeleggen op zijn timmerbedrijf. Eén van de eerste huizen die Jo Keet in Waarland bouwde, was de woning met barbierswinkel voor Piet Gelder (nu: kapsalon Houtenbos). Grote werk zaamheden voor de polders gingen bij inschrijving, maar het gewone onderhoud aan sluizen, duikers, schoeiingen en brug gen werd door één van de plaatselijke timmerbedrijven gedaan. Het ene jaar Jo Keet, het andere jaar Daaf van der Gulik. In de rekening en verantwoording van de Waarlandspolder vinden we beide timmerlieden terug: f 429,94 - 385,16 - 239,73 - 70,86 D. v.d. Gulik J.A.M. Keet D. v.d. Gulik 1916 J.A.M. Keet 1917 1918 1919 Zoon van een zouaaf In de periode 1865-1870 vochten ruim 1.600 Nederlandse vrijwilligers in Italië tegen de troepen van Garibaldi om het grondgebied van de paus te verdedigen. Het was een verloren strijd. Maar wel een bijzondere, die in ka tholiek Nederland veel waardering oogstte. De familie was er trots op, wan neer één van hun jongens zich aanmeld de als zouaaf. Zo ook in het gezin Keet uit Schagen. Zoon Jacob werd hiervoor onder scheiden en zijn medail les worden tot op de dag van vandaag zorg vuldig bewaard door zijn kleinzoon Jan. Na zijn terugkeer werkte Jacob Keet weer in zijn bakkerij aan de Molenstraat in Schagen. Hij trouwde met Cornelia Klaassen en ze kregen negen kinderen. Jo, geboren 27 januari 1890, was de jongste. Hij kon in

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 8