7 april De Coöperatieve Boerenleenbank ‘Haren- karpsel-Oost’ houdt haar jaarvergadering en neemt afscheid van directeur Henricus Dekker. In 1953 is ruim 100.000 meer gespaard dan in ’52. Piet Doodeman komt in het bestuur en zijn plaats in de Raad van Toezicht gaat naar Willem Dekker Hzn. 9 april Te koop: 1.000 kilo witte eigenheimers, maat 45-55 klasse E. Jac. de Waard, Oostkade D125 Waarland. 27 april Piet Danenberg Kzn. is benoemd tot directeur van de boerenleenbank. Zijn naam begint met de letter D. Dit was ook zo met Dirk Doodeman Pzn., die vanaf de oprichting tot zijn overlijden in sep tember 1938 de eerste directeur was. Hij werd opgevolgd door Henricus Dekker die onlangs aftrad. Arie Zutt Jnzn. wordt lid van de Raad van Toezicht. 28 april In de parochie van de Heilige Wulfram komt een Raad van Overleg. Onder leiding van Anton Duimel komen de besturen van LTB, KAB, Middenstandsvereniging, Ka tholieke Actie en LTJ bijeen. Elke vereniging vaardigt twee leden af, om tot een oneven aantal te komen, levert de LTB drie leden. 29 april De middenstanders vergaderen en be noemen Jan Bakker Pzn. en C. van Op hem als leden voor de Raad van Overleg. Er komt een commissie, bestaande uit Jan Bakker-Blokker, Jan Bos en Gert Groot, die een bijdrage levert aan de tentoonstelling bij de oplevering van de verkavelde Slootwaardpolder. Noord-Hollands Dagblad 01-05-1954. 15 mei Fanfare ‘Sint Gregorius’ houdt met diri gent B.J. Wolters een uitvoering. Men treedt op met het cabaretgezelschap De Grabbelton uit Amersfoort, dat presen teert ‘Vanavond zonder zorgen’. Zondag 16 mei is de tweede uitvoering. Hypotheekgelden beschikbaar van het pensioenfonds der Koninklijke Shell. Zeer gunstige conditiën, inlichtingen bij uw makelaar J. Jaspers, Veluweweg D66 te Waarland, gemeente Harenkarspel. 24 mei Antje Bakker-Kant overlijdt. Ze had een winkeltje op de hoek van de Boomerwaal en was alom bekend als ‘Antje Kantje’. De gemeenteraad van Harenkarspel geeft 480 per jaar aan de parochie te Waarland voor het gebruik van een deel van het Jeugdhuis. 27 mei Bij het gehouden examen Esperanto, afgenomen door de Algemene Nederlandse Esperantocommissie, slaagde onze plaatsgenoot J. Jaspers Jr. 30 mei Adam Bruin en Neeltje Danenberg zijn 50 jaar getrouwd. De buren aan de Veluweweg vlaggen en vieren het feest met dit bekende en gevierde bruidspaar mee. Adam Bruin was op een flink aantal fronten maatschappelijk zeer betrokken. 12 juni Monseigneur J.P. Huibers, bisschop van Haarlem, wijdt A.P. Olsthoorn tot priester. Op 30 augustus wordt deze benoemd als kapelaan in de parochie van de H. Wulfram. 17 juni Geslaagd voor het diploma EHBO: Riet Jaspers, Afra Plijter, Gré Stam, Alie Stam, Jan Bruin Czn., Simon Bruin Smzn., Niek Nolten, Piet Stam, Gert Stoop, Cor de Waard. Zij zijn opgeleid door dokter Hageman te Oude Niedorp. 22 juni Bij de gehouden examens van de R.-K. Vereniging tot Bevordering van Industrie en Huishoudonderwijs voor meisjes ‘Sint Anna’, welke werden afgenomen in de R.-K. VGLO-school ‘Sint Joseph’ te ’t Veld, slaagden voor het lingerie naaien: Tiny Groen Ad., Diny Lantman, Martha Smit Pd., Riet Smit Cd., Corrie Tesselaar, Nel Venneker, Riet de Waard en Afra Zutt Ad. De meisjes zijn opgeleid door de Zusters Ursulinen te ’t Veld. REVUE Waarland „Zet ’m op” Bal na 6 Adam Bruin en Neeltje Danenberg 50 jaar getrouwd. on Zondag- 2 en Dinsdag 4 Mei 1954 in het Jeugdhuis te onder de titel onder leiding van „DE CROMICO’S” met medewerking van JONG LEVEN” Aanvang 's avonds 7.30

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 6