t 5 Het totale bezit is 957,40. De vereniging telt 681 leden verdeeld over 218 gezinnen. 4 maart Thee en koffie zijn in prijs verhoogd: thee per 100 gram 6 cent, koffie met 22 cent per /-pond. 16 maart Nog een jaarvergadering. De afdeling van de K.A.B. komt in het Jeugdhuis bijeen. Anton Duimel wordt de nieuwe voorzitter, hij volgt P. Noordstrand op. Frans Ruiter wordt het nieuwe bestuurslid. 17 maart Te koop aangeboden: woonhuis met schuur en 20 snees bouwland, gelegen aan de Kerkweg D37 te Waarland. Leeg te aanvaarden, te bevragen bij: D. Noordstrand, Sint Jozefpark 19 te Tuitjenhorn. 25 maart Onderhandse verkoop. Het woon- en winkelhuis van de heer B. Busker is in eigendom overgegaan naar B. Groot, die er zijn groente- en fruitzaak wil vestigen. De heer Busker heeft zijn brood- en koekbakkerij overgedragen aan Piet Beemsterboer en Lou Groen, bakkers in Waarland. Groot heeft zijn pand verkocht aan J. de Jong. Het huis van D. Noordstrand is verkocht aan G. Dekker Jzn. te Dirkshorn. 24 maart Er vindt een laatste bijeenkomst plaats van de tweejarige Tuinbouwcursus onder leiding van de heer L.W. Brombacher. Geslaagd zijn: J. Bakker, J. Borst, H. Danenberg, M. Dekker, A. Pancras, C. Pancras, Jn. Pancras, A. Stam, B. Stam, M. Smit, G. Zutt en P. Zutt. 2 april Op initiatief van de afdelingen van de LTB te ’t Veld en Waarland is opgericht: Katholieke Vereniging Ondernemers Bloembollenbedrijf, afgekort KVOB. 27 Mensen melden zich aan. 3 april Tweede Paasdag naar Beek en Dekkerswald. Nog plaatsen vrij. Taxi Jongkind, tel. 02262-236 te Oude Niedorp. 4 april Vandaag verloven zich: Lies Dekker uit Waarland en Pé Borst uit Ursem, Lies woont Kerkweg D53. Noord-Hollands Dagblad 17-06-1954. 11 februari Toneelvereniging ‘Ons Genoegen’ brengt onder regie van Bertus Busker in het Parochiehuis het stuk ‘Een ander ras’ op de planken. Het gaat over de problemen tussen de zwarte en blanke bevolking in Amerika. Zondag 14 februari is de tweede opvoering. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Coöperatieve Raifeissen- bank ‘Zijdewind’ ontvangen de Arm besturen van de parochies Nieuwe Nie- dorp, ’t Veld en Waarland een bedrag van 1.000 onder de noemer ‘om ook de armen te doen delen in de feestvreugde’. 16 februari De gemeenteraad van Haren karspel besluit tot uitbreiding van het waterleidingnet in Waarland. Een aantal wo ningen aan de Andries Dekker- weg wordt aangesloten. De aftakking geschiedt vanaf de Kerkweg. De kosten zijn begroot op 15.100. Er wordt 8.100 subsidie ontvangen (aansluiting onrendabele gebieden), de rest komt op het bordje van de gemeente. Geslaagd te Amsterdam voor het examen van de Nederlandse Unie voor Praktijkexamens voor het diploma machineschrijven: mej. R. Jaspers en de heer J.H. Jaspers. 27 februari Te koop. 125 kilo bruine bonen. S. Kramer, Kerkweg D14 Waarland. 1 maart Rijwielvereniging ‘Sint Christoforus’ houdt haar jaarvergadering die in het te ken staat van de Stille Omgang te Amster dam op zaterdag 6 maart. Een jaar eerder namen 70 Waarlanders deel per fiets en 46 personen reisden per touringcar. Het H. Lof wordt gehouden in de kerk van Onze Lieve Vrouw Geboorte te Wormerveer, waar de oud-pastoor uit Waarland, A. Verhaar werkzaam is. 2 maart Begrafenisvereniging ‘Sint Paulus’ houdt de jaarvergadering. In 1953 zijn 6 leden overleden. Ontvangen is 759,43 en uitgegeven 490,78. Tot onze diepe droef heid overleed heden geheel onverwacht, nog voorzien van het H. Oliesel, onze ge liefde echtgenoot, va der, behuwd- en grootvader, de heer ANTONIUS BOS echtgenoot van Elisabeth Beemsterboer in de ouderdom van 71 jaar. E. Bos- Beemsterboer kinderen en kleinkinderen Waarland. 17 Juni ’54 De gezongen H. Uit vaartdienst zal plaats hebben op Maandag 21 Juni a.s., ’s mor gens 9.30 uur, in de parochiekerk van de H. Wulfram, te Waar land, waarna begra fenis op het R.K. Kerkhof aldaar.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 5