NIEUWS VAN VROEGER Arnold Lantman 4 In het krantenarchief van het Noordhollands Dagblad hebben we boeken van het eerste halfjaar 1954 doorgespit. In de edities Alkmaar stad en Alkmaar omgeving maakten we uit de nieuws- en advertentieberichten onderstaande selectie. ‘Jong Leven speelt het stuk ‘Het geheim van Dr Spencer’. V.l.n.r.: Rikus Dekker, Jan Zutt, Afra Groen, Bep Groen, Jopie Zuijdam. 12 januari Gevraagd: per februari een net r.-k. meisje voor dag/of dag en nacht. G. Groot, schildersbedrijf, Kerkweg D41, telefoon 02262-228. 15 januari De vereniging ‘Onderlinge Hulp Bij Ziekte’ vergadert voor de laatste maal onder leiding van Anton Bos. Bos heeft zijn bedrijf overgedragen en dus kan hij geen lid meer zijn van deze vereniging. Het jaarverslag over 1953 meldt dat er 242 dagen is gewerkt bij 15 tuinders. Het ledenaantal is per 1 januari 1954: 65. 17 januari Toneelvereniging ‘Jong Leven’ speelt in het Jeugdhuis het stuk ‘Het geheim van Dr. Spencer’. Gré Stoop-Kamp doet de regie. Ook ‘De Cromico’s’ treden op. Dinsdag 19 januari vindt de reprise plaats. 18 januari Kapperstarieven vanaf nu: knippen van mannen 0,90, scheren 0,35. Knippen van kinderen t/m 14 jaar 35 centen. Wat het scheren betreft, er blijft een voordelig abonnement. De ijsclub ‘Eendracht maakt macht’ ver gadert. De vooruitzichten zijn gunstig, voorbereid worden: wedstrijden voor de schooljeugd, hard prikken voor de hulp behoevende medemens (er zijn levensmid delen als prijs beschikbaar), rondrijden voor paren en een bruggentocht over 60 km. 20 januari In een advertentie geven Jac. Pater en mej. E. Grootjes, voorheen te Waarland Oost- kade D 118 en Langedijk Oosterstraat 6, kennis van hun huwelijk op 19 december 1953, voltrokken in de kathedrale kerk van Christchurch te Nieuw-Zeeland. 23 januari Ondanks een winterse kou in grote delen van Europa zijn de prijzen voor bewaar- kool niet hoog. Bij de veiling Noorder- marktbond draaien flinke partijen kool door: 60.000 kilo rode, 45.000 kilo Deense en 4.000 kilo gele kool. 1 februari Een strenge winter en verschillende ijswedstrijden op de ringsloot nabij De Weel. Bij de hardprikwedstrijden wint Jan de Waard de derde en Jan Poland de vierde prijs. Bij hardrijwedstrijden voor jongens wordt Gerard Smit 1e, Theo Nolten 2e, S. de Wever 3e en Piet Pan- cras 4e. Bij de meisjes is Truus Smit eerste en Wil Smit tweede. Schoolkinderen krijgen een versnapering. In die week worden ook afvalwedstrijden voor jonge mannen gehouden. Er wordt geschaatst in ploegverband. De eerste prijs is voor de ploeg van Jan Pancras Nz., Siem Bakker Czn., Jan de Waard en Cor Dekker Dz. De tweede prijs is voor het team van Jo Wit Pzn., Jo Bakker Czn., André Doodeman en Dick Wever. 6 februari In een groot artikel is er aandacht voor de successen van het gezin van Gert Veldman. ‘Tuinbouwer uit Waarland werd welvarend farmer in Z-Ontario’ is de titel van het verhaal.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 4