3 Vader Simon Groen, overleden op 78-jarige leeftijd. rechtgezet, wat wel gevoelig is geweest om reden hij zeer kalm was. Besteman is vandaag behandeld. Op de zaal zijn een paar bedden vrij gekomen en, omdat de serre te vol is, mag ik op de grote zaal liggen naast een Stuit en een Dekker uit de Heer- hugowaard. Vanmorgen voor het eerst weer een sigaretje gerookt in de rookkamer wat weer wat afwisseling brengt. Om 4.30 uur weer wandelen (na het spreekuur). Ik verzuim niets, buiten steeds strenge vorst en bijna onbegaan bare wegen van de sneeuw. 16 Feb Vandaag niets bijzonders en alles is rustig. Om 2 uur weer bezoek. Toni en Jannie. Verleden Zondag is Toni op bezoek geweest met Cor Dekker zijn auto en hadden steeds pech. Mina Burger, Pastoor, Cor van der Heyde en Vrouw Busker waren ook mee. Steeds liep de auto vast in de sneeuwbanken. Soms stond de auto dwars op de straat, weer een andere keer moesten de mensen eruit om de auto op te duwen. 17 Feb Alles gaat zijn gewonen gang, alleen mag ik wat meer op en bezoek de andere zieken op de zaal. Er liggen er 18 - 20 op de Laurentiuszaal. Het is steeds druk. Toni weer op bezoek, die er bijna alle dagen is geweest, ondanks slechte wegen en verbazende kou. 18 Feb Het is vandaag een mooie dag. Ten eerste mag ik vandaag weer naar huis. Om 1 uur nam ik afscheid van de zieken. Tot 2 uur ben ik in de rookkamer geweest, want toen kwam Cor Dekker met nog wat bezoek en ben om 3 uur naar huis gegaan na eerst nog een kop koffie gedronken te hebben op de zaal. De terugreis ging heel goed. De weg over Schoorldam was vrij goed, wat hij dan ook gereden heeft. Vanmiddag de Kapelaan, broer Jo en Piet Bakker nog even op bezoek gehad. Het is vandaag tevens de geboortedag van ons vierde Prinsesje, daarom mocht ik en Stuit de Laurentiuszaal nog versieren, die dan ook een echt feestelijke stemming had: vlaggen, linten en oranje strikjes aan de ledikanten. 19 Feb De hele dag een beetje in huis, af en toe volk. ’s Avonds Pastoor Velzeboer. Steeds winter. 20 Feb De hele dag een beetje in huis. Weer een paar keer naar de koeitjes. Koud, vorst. 21 Feb Vandaag is Vader Groen in Alkmaar in het St. Elisabethziekenhuis overleden in de ouderdom van 78 jaar. Woensdag 19 Februari is hij naar het ziekenhuis gebracht en vanmorgen 21 Februari des morgens 5 uur 30 is hij in de Heer overleden. Ik de hele dag weer thuis, hoewel ik mijn koeitjes vanavond weer gevoerd heb. Af en toe volk. Broer Jo, Bertus Bruin en Gert Veldman. Strenge vorst met volle lucht, kans op sneeuw. Gedurende de dagen dat ik in Alkmaar was, heeft Arie van der Fluit de boel waargenomen en bleef hier ’s nachts ook met zijn vrouw, wat best ging.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 3