36 zoodat in de toekomst nooit van eenige engheid van opvatting sprake kan zijn. Van der Holst probeerde op zijn manier de gemeente een handje te helpen. Indien de school gesplitst zou moeten worden dan zou dat na de nieuwbouw binnen het bestaande gebouw mogelijk moeten zijn. Daarmee was voor de gemeente de kous af. Zo notuleerde de gemeentesecretaris: Saal heeft de schetsen nader uitgewerkt, lichtingen samengesteld en begrotingen gemaakt, doch nu B en W het wederom aan het schoolbestuur ter beoordeling hebben ter hand gesteld, zijn allerlei bemerkingen gemaakt en wordt tenslotte opnieuw eenigen tijd van beraad verzocht met het oog op nadere goedkeuring en redenen tot separatie van jongens en meisjes. Voorzitter Burger acht het onder deze omstandigheden niet gewenscht verder op deze zaak in te gaan, doch heeft gemeend van het vorenstaande meededeling te moeten doen. Een paar maanden later gaf Vollering zijn verzet op. 2 September 1927 werd het voorstel tot aanbouw van twee lokalen door de gemeenteraad goedgekeurd. In het bouwplan was opgenomen het betegelen van het schoolplein langs de weg, zo’n 170 m2. Het plein achter de school betegelen werd te duur bevon den. Ook de vraag om een deel van het schoolplein te overkappen werd af gewezen. De kosten van de nieuwbouw werden vastgesteld op f17.406,86 buiten de kosten van meubilering die geraamd waren op f1.423. Raadslid De Vries sprak namens de Raad de wens uit dat het schoolbestuur, gezien de volledige medewerking, thans tevreden zal zijn. De voorzitter sluit zich hierbij van harte aan, aldus de raadsnotulen. Op 29 december 1927 vond de openbare aanbesteding plaats in het gemeentehuis van Harenkarspel. Thans tevreden De schetsen van architect Saal werden ter beoordeling voorgelegd aan het school bestuur. Opnieuw trachtte Vollering de besluitvorming te traineren. Slachtoffers De hoofdonderwijzer was daarbij niet aanwezig. Hij had zijn buik meer dan vol van het schoolbestuur en zijn bedillerige voorzitter. Eind van dat jaar solliciteerde Waarland/Heerhugowaard, 14 maart 2004. hij naar de functie van hoofd van de bijzondere school te Akersloot, waar hij prompt werd benoemd. De verbouwing en nieuwbouw, met alles wat daar bij kwam, liet hij over aan zijn opvolger. Een opvolger, die in alles de tegenpool zou zijn van de opvliegende Van der Holst. De schooljeugd, slachtoffers van alle pe rikelen, snakte naar de kalmte en bedaard heid van een man als meester Raas. Geraadpleegde bronnen: - Regionaal Archief te Alkmaar. - Archief Gemeente Harenkarspel. - Archief Parochie H. Wulfram. - Archief Verenigde Noordhollandse Dagbladen te Alkmaar. - ‘Waarland van toen’, deel 2, Arie Groen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 36