DAGBOEK VAN EEN TUINDER Joop Zutt Gert Groen. 2 met zijn vieren in de serre, die meer als vol is, doch echt gezellig is het er. Vanmiddag Toni, Jannie en Lou Kok (voorzitter van fanfare Sint Gregorius) op visite. 11 Feb Het program van de dag. Om 4 uur vanmorgen zelf wassen. Om 7 uur komt de Rector met de Communie. Daarna een kop koffie, daarna brood eten. Om half acht mag er weer gepraat worden. Om 8 uur kan eenieder op de po. Om 10 uur is het altijd druk op de zaal, dan worden de zieken geholpen. Om 11.30 uur is het etenstijd: snert, aardappelen en appeltjes. Om 12.15 uur komt Jac Blokdijk van de operatiezaal weer in de serre. Een droevig gezicht, doch hij komt rustig bij. Om 4 uur 45 komt de dokter op de zaal en het gaat heel goed met me. Simon, Annie en Arie van der Fluit op visite. 12 Feb Weinig nieuws, alles gaat zijn gewone gang. Toni op visite. Om 5 uur het brood op. 13 Feb Een verbazend koude nacht in de serre. Een zekere Winder uit Limmen, die ook op de zaal lag, kreeg het op zijn zenuwen en stond soms rechtop in zijn bed, ondanks dat zijn been net gezet was. Het was droevig zooiets te zien, zoo’n flinke man. Om 12 uur het eten op, tot 1 uur praten, van 1 tot 2 slapen, van 2 tot 3 bezoek. Toni, Annie en mijnheer Peetoom (dirigent van de fanfare) en zwager Smid. Om 5 uur komt de hoofdzuster Fernandien, die het verband en de krammen eruit haalde, wat best meeviel. 14 Feb Vannacht fijn geslapen en lekker brood gegeten. Vanavond mocht ik er voor het eerst even uit, op een stoel naast het ledikant. Op de zaal is het echt gezellig. ’s Avonds soms hersengym nastiek. Aan de ene kant waren ‘de liggende vreters’, aan de andere kant ‘bloemwijk’. Vanavond mijn pak nog even aan gehad. 15 Feb Vannacht goed geslapen. Jac de Groot zijn tweede been is vandaag Een blindedarmoperatie wordt tegenwoordig bijna poliklinisch afgehandeld. Gert Groen moest in 1947 voor de behandeling elf dagen in het Sint Elisabethziekenhuis blijven. Zijn vrouw Toni Schouten kwam bijna elke dag op bezoek. Dat kostte de nodige moeite. Een keer moest ze meehelpen de auto van Cor Dekker uit de sneeuwbanken te duwen. 7 Feb Eerst nog even voeren, daarna op de fiets naar dokter, wat niet meeviel. Ik moest mijn fiets laten staan en moest met de auto van De Goede (Dirkshorn) naar huis om reden ik acute appendix (blindedarmontsteking) had en direct naar Alkmaar moest om geopereerd te worden. Om 1 uur kwam Cor Dekker met de auto om mij naar Alkmaar te brengen. Toen ik aankwam, moest ik eerst naar dokter Kersemakers om onderzocht te worden. Toen naar het ziekenhuis waar ik direct behandeld moest worden. Om 10 over 4 stond ik in de operatiezaal en om 4.30 uur ben ik behandeld. Toen ik later bijkwam, lag ik in de serre van de Laurentiuszaal naast Jac de Groot. 8 Feb Door de operatie had ik vandaag hoge koorts, tenminste na de middag. Om 11.30 uur (etenstijd) kreeg ik bonen soep. Na de middag kwam Toni om vier uur op bezoek. Ik was lang niet lekker. 9 Feb Niets geen bijzonderheden en maak het vrij goed. Toni, Rita en Truus op bezoek. Ze kwamen wel wat laat om reden de weg verbazend slecht was. Alles sneeuw en ze moesten zoo nu en dan uit de sneeuwbanken gegraven worden. Het is bijna ondoenlijk, zulke hoge banken als er liggen en steeds maar vriezen. 10 Feb Weinig nieuws. Ik kreeg vandaag de eerste twee beschuiten te eten. Om 12 uur kwam Jac Blokdijk in de serre om opgenomen te worden met een dubbele breuk. Om 4.30 uur komt er een vierde patiënt bij, namelijk ene Besteman uit Alkmaar, voor onderzoek. Nu liggen we

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 2