Woord vooraf Wij ontvingen Joop Zutt, voorzitter. 1 Postzegel uitgegeven t.g.v. het 121/2 jarig bestaan van Waarland van Toen. Alle gevers veel dank. Heeft u materiaal en wilt u dit voor het nageslacht veilig stellen? Neem dan contact op met Jeanet Stroet, 0226-421574. Foto’s: A. Bakkum, A. van der Eng-Zutt, D. Dekker-Keesom, E. Dekker- Venneker, V. Groen-Bruin, R. Jonker, V. Langendijk-Kok, J. Maas, T. Masteling, D. Moras, J. Volkers, J. Zutt. Voorts: - de heer A.S. Groen: rouwkaarten. - de heer J. Groen: familiegegevens. - mevr. J. Molenaar-Groen: krantenknipsels. - mevr. T Poland-Stoop: knippatronen. - Sabinahof: documentatiemateriaal. - Sint Janschool: documentatiemateriaal. - mevr. G. Schrama-Zuurbier: krantenknipsels. Tijdens de najaarsbijeenkomst van vorig jaar zijn de laatste verzamelbanden ver kocht. Binnen het bestuur is gewikt en gewogen of er nu wel of niet opnieuw verzamelbanden op voorraad moeten worden genomen. Gelet op de steeds terug kerende vraag, hebben we besloten 500 exemplaren aan te schaffen. De prijs zal 6.50 bedragen. De bewaarband is ver krijgbaar bij Jeanet Stroet, Veluweweg 11 Onlangs is Jan Dekker toegetreden tot het bestuur van de Stichting Waarland van Toen. Na een inwerkperiode ver trouwen wij erop, dat u in de komende uitgaven van Toendertoid ook van zijn hand artikelen zult aantreffen. Het eerste nummer van Toendertoid telde 28 pagina’s, dat was volgens de eerste op zet wel zo’n beetje de limiet. We hebben dit slechts drie afleveringen volgehouden. De daarop volgende nummers telden al aanzienlijk meer pagina’s. Ook dit nummer is weer ‘te dik’ geworden, maar biedt u ongetwijfeld enkele uren leesplezier. Ruim drie weken geleden werden de leden van de Stichting Waarland van Toen verrast met een kleine, doch exclusieve attentie. Zoals beloofd in de begeleidende brief, is op de eerste pagina van dit nummer van Toendertoid een plekje gereserveerd om de unieke postzegel in te plakken. Na een geslaagd Eeuwfeest in 1990 werd het idee geopperd in ons dorp een historische vereniging op te richten. Dit idee resul teerde op 7 oktober 1991 in de oprichting van de Stichting Waarland van Toen. Nu, 12*A jaar later, hebben de initiatiefnemers bijna duizend pagina’s vol geschreven over de historie van Waarland en naaste omgeving. Regelmatig wordt hen gevraagd of er nog wel voldoende te beschrijven onderwerpen voorhanden zijn. Wij denken van wel. Het accent zal blijven liggen op gebeurtenissen uit de afgelopen 100 - 150 jaar, omdat de Waarlandspolder zich pas na 1862, bij de komst van de openbare lagere school, tot een dorp zou ontwikkelen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2004 | | pagina 1