11! 54 In september 1946 vond de geldverzuivering plaats. Alle bankbiljetten moesten bij de bank wor den ingeleverd en ieder een kreeg voor de eerste levensbehoeften tien gul den retour: het ‘Tientje van Lieftinck genoemd naar de minister van financiën. Het gezin van Cor en Agie Dekker-Veldman. V.l.n.r. Boven: Broer, Jan, Cor, Dré. Midden: Lies, Cor en Agie, Riet, Jopie. Vooraan: Truus. De foto is gemaakt bij gelgenheid van het 25-jarig huwelijk van Cor en Agie. er een vak te leren. Op die school aan de Bergerweg leerde hij het hoe en wat over elektriciteit en techniek en de kunst van het repareren. Als vader Cor met elek trische apparaten aan het sleutelen was, stond Broer er met zijn neus bovenop en zo kreeg hij door te kijken er vanzelf han digheid in. De verkoop in de winkel zat in de lift, het assortiment werd uitgebreid en de verkoop van fietsen ging als een trein. Ook voor de aanleg van elektra in huizen trokken de mensen bij Cor aan de bel en werd dat werk door Broer uitgevoerd. Meermalen is de winkel ingrijpend ver bouwd. Kleine kinderen worden groot. Zo ook bij Cor en Agie. En, misschien bij de een wat meer als bij de ander, ondervond ook dit echtpaar naast veel vreugde ook het nodige verdriet. Kort na elkaar verloren zij twee kinderen. Gerard op de leeftijd van ruim één jaar en dochtertje Atie die 10 jaar werd. De band tussen de echtelie den maakte dit grote verlies verwerkbaar. In 1956, toen er al heel wat kinderen Was getekend: Cor Dekker Gemakkelijker kon het niet. De hele huis raad kon zo met vereende krachten naar de overkant worden gebracht. De inven taris voor het nieuwe kantoor stelde niet veel voor. Een eenvoudig bureau, een kast, een paar stoelen, een typemachine en een telmachine en een kleine brandkast. Het beheer van het postkantoor was per 1 november 1955 overgenomen door Gert Lantman, die een kruidenierszaak aan Veluweweg 44 dreef. Het jaar daarop zwaaide Broer de scepter over de winkel en het uit te voeren elektrawerk. Met het afstoten van deze taken kreeg Agie ein delijk een beetje rust en ruimte om op adem te komen. Cor was 56 jaar en nog steeds volop in de running. Veel Waar- landers hadden hem in die achterliggende jaren het vertrouwen geschonken in hun financiële aangelegenheden en nimmer heeft hij dit vertrouwen beschaamd. In 1965, toen Cor veertig jaren had gekas- sierd, ging hij welverdiend met pensioen en werd Joop Zutt zijn opvolger. Agie en Cor verhuisden naar de nieuwe bungalow Kerkstraat 27c. Denk echter niet dat Cor daar op zijn lauweren rustte. Zo links en rechts maakte hij nog steeds deel uit van besturen en organisaties en nam er zelfs nog een functie bij als penningmeester van de Ouderenvereniging. Zijn adviezen waren getrouwd en een eigen voordeur hadden gevonden, werd schuin aan de overkant door de bank een dienstwoning met een voor die tijd royaal kantoor gebouwd. Een verhuizing stond voor de deur.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2003 | | pagina 53