51 De Kerkweg. Het boven gronds leidingnet werd door Cor Dekker onder houden. Benoemd tot kassier van de Boerenleenbank ‘Harenkarspel-Oost te Waarland. Kassa Al geruime tijd waren er in Waarland pogingen ondernomen om te komen tot oprichting van een boerenleenbank. De invloed van pastoor Vollering hierbij was zeer groot. De mensen uit het dorp waren voor hun geldzaken aangewezen op de Coöperatieve Raiffeisenbank ‘Zij dewind’ te ’t Veld. Op 2 juli 1923 werd vader Andries daar benoemd tot voorzit ter van deze bank. Na vele vergaderin gen werd op 2 juli 1925 de Boerenleen bank ‘Harenkarspel-Oost’ opgericht en werd Cor benoemd tot kassier met een jaarsalaris van f 25. Opgetogen kwam Cor ’s avonds het goede nieuws aan zijn verloofde Agie vertellen. Met het vaste inkomen van de bank en de inkomsten uit zijn andere baantjes, hadden ze uiteindelijk genoeg geldelijke zekerheid om in het huwelijksbootje te stappen. Cor ondernam en bleef ondernemen, hij was een ondernemer pur sang. Op 1 feb ruari 1926 kocht hij een bouwterrein ter grootte van 4.80 are, sectie E nummer 1606 en liet hierop door aannemer Jo Keet een woonhuis met een kleine win kel bouwen. In het woongedeelte werd een vertrek als kantoor voor de bank ingericht.( nu Kerkstr. 3 Naast de woning kwam een houten garage voor de taxi. De bouw verliep voorspoedig en de huwelijksdatum kon worden vastgesteld. Op 2 juni van dat zelfde jaar beloofden Cor en Agie elkaar eeuwige trouw en brachten zij voor het eerst de nacht in hun nieuwe huis door. Vanaf die dag zou de rust in het huis aan de Kerkweg ver te zoeken zijn. De veranderingen die de nieuwe tijd met zich meebracht, dienden zich als een stroomversnelling aan. En wat deed Cor het Sint Elisabeth Ziekenhuis in Alk maar. Het bezit van een auto was in die tijd slechts aan een enkeling voorbehou den; alleen de notabelen konden zich deze luxe permitteren. Jaren later werd zijn vergunning bijna ingetrokken omdat hij had verzuimd deze te verlengen. Toen hij erachter kwam dat de plaatse lijke smid, Freek Masteling, een aan vraag voor een taxivergunning had inge diend, kreeg Cor ineens haast en wist hij net bijtijds te voorkomen dat Freek met zijn vergunning aan de haal zou gaan. oude school zou in gebruik worden genomen voor het Bijzonder Onderwijs zodra er een nieuwe Openbare Lagere School was gebouwd. Uiteindelijk bleven er maar zes kinderen van niet katholieke ouders over, zodat de nieuwbouw van de Openbare School niet door ging. Maar verstoken blijven van onderwijs was tegen de wet en dus werd naar een andere oplossing gezocht. Cor Dekker rook een pracht kans. Stante pede kocht hij een auto, nam contact op met het gemeentebestuur van Harenkarspel en liet weten dat hij wel dienst wilde doen als taxichauffeur om de kinderen elke dag naar en van Heerhugowaard-Noord te vervoeren. Daar aan de oostzijde van de Middenweg, tegenover de Hasselaarsweg, stond de Openbare School nr. 3. (Later is deze school bekend geworden als de Tuinbouwschool van meester Overtoom) De kosten voor het vervoer werden door de gemeente betaald. Een garage ont brak, maar Cor mocht zijn auto stallen bij Willem Zwagerman die aan de Veluweweg (nu nr. 20) woonde. Als zelfstandig ondernemer van een taxibedrijf en in het bezit van een taxi vergunning heeft Cor in de loop der jaren heel wat ritten afgelegd. Vaak naar

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2003 | | pagina 50