TOT OP DE CENT Jeanet Stroet 49 Het lijkt nog niet zo lang geleden dat Cor Dekker zijn energie investeerde in zijn baan als kassier van de bank. Cor Dekker, een markant persoon die hier met meer dan één pennenstreek wordt beschreven. Andries Dekker en Betje Leek. te worden bijna in vervulling gaan. Hij volgde al enige tijd de opleiding voor onderwijzer aan de R.-K. Kweekschool. Hij had zijn studie op z’n sloffen kunnen voltooien, ware het niet dat vader Andries opeens zonder knecht kwam te zitten voor het werk op het land. Broer Dirk, vaders rechterhand, moest onder de wapenen en alleen kon vader het vele werk niet aan. Dus moest Cor maar hel pen. Tegenargumenten, om vader tot andere gedachten te brengen, sorteerden geen effect. De studie werd afgebroken en noodgedwongen ging Cor de akker op. En juist dat gewroet in die vette, grijzige klei daar had Cor nou echt het land aan! Gode zij dank was het niet alle dagen ploeteren in de modder want op zondag was er tijd voor plezier en vertier. Cor was een leuke vent om te zien, de pretlichtjes in zijn blauwe ogen open- Zo’n gezelligerd Zo nu en dan gingen Cor en zijn vaste kornuiten op de zondagavonden in Waarland of in een van de cafés van de dorpen in de naaste omtrek te dansen. Hij was gewild en gevierd bij de mei sjes. Op een van die avonden ontmoette hij in café De Hengstman te Heerhugo- waard-Noord Agie Veldman, een vrien delijk, spraakzaam donkerblondje, dat niets anders deed dan kwebbelen, lachen en giebelen. De levenslust straalde van haar af en moeder natuur deed haar werk grondig en legde liefdevol een funda ment neer voor een stevige verkering. Agie had een dienstje voor dag en nacht bij het café van George Dekker in Obdam. Na het overlijden van haar moeder stond vader Veldman erop dat Agie elke zondag thuis kwam om de vis ite met haar gezellige manier van doen te onderhouden. Haar vader was behalve erg godvruchtig ook uitermate streng en het kwam niet in haar op om zijn wil te negeren. Dus ging ze plichtsgetrouw iedere zondag naar haar ouderlijk huis, zorgde voor koffie of thee met een koekje en voor een gezellig onderonsje. De verkering met Agie droeg er nóg meer toe bij dat Cor zo links en rechts zijn oor te luisteren legde in de hoop iets te horen over baantjes waarmee hij de kost zou kunnen verdienen en ontsnap pen aan het werk op de akker. Zijn vindingrijkheid en initiatief waren daarbij mooi meegenomen. baarden zijn vrolijke inborst en zijn gevoel voor humor. Op een bescheiden manier was hij een streber, een man die uit het leven wilde puren wat erin zat. Voor menig meisje in de huwbare leeftijd een goede partij. Die rit ging door In 1924 stond het onderwijs in Waarland een grote verandering te wachten. De

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2003 | | pagina 48