Heerhugowaard, 4 september 2003. Geraadpleegde bronnen: 46 Het gemaal van de Schaapskuilmeerpolder. Op de foto staan Tiny Zutt, Trientje Ruiter, Truitje Ruiter-van Straaten en machinist Arie Ruiter. is een aantal straten en wegen voorzien van Noord-Hollandse poldernamen en varianten daarop. Er ligt een straat die de naam heeft van ‘Schaapskuilmeer’. In het Drentse plaatsje Valthe is er, tot verbazing en verrassing, ook een Schaapskuilweg. Het is een weg die leidt naar een schaaps kooi en daarmee is de Schaapskuilweg in Waarland niet meer uniek, maar wel heel bijzonder. Zij herinnert aan de naam van een polder die ruim drie eeuwen heeft bestaan. - Regionaal Archief te Alkmaar. - Archief Polder Heerhugowaard. - Archief Polder Schaapskuilmeer. - Archief Verenigde Noordhollandse Dagbladen te Alkmaar. - Familie A. Ruiter-Kok te Waarland. Hij had er het land aan Het was een zomerse mei. Moeizaam bewoog Betje Dekker, de vrouw van Andries, zich door haar woning. De geboorte zou nu niet lang meer op zich laten wachten. Die dag, op 28 mei 1900, schonk zij het leven aan een zoon die luisterde naar de naam Cor. De stolp aan de Weelweg (nu nr.13) bood heel wat ruimte onder haar rieten dak en dat was maar goed ook, want Andries Dekker en zijn vrouw Elisabeth Leek kregen een grote kinderschaar. Wel te verstaan zes zonen en zes dochters werden aan hun zorgen toevertrouwd. Vader Andries had een tuindersbedrijf en vervulde daarna ast nog vele functies in diverse besturen. Kortom een zeer werkzaam man met een groot sociaal hart. Binnen het gezin heerste orde en regel maat en er werd geleefd naar de leer van de Rooms Katholieke Kerk. En net zoals alle Waarlandse jongens en meisjes doorliep Cor de zeven klassen van de Lagere School aan de Kerkweg. Hij was een pienter joch en haalde net niet te vaak kattenkwaad uit om het met de meester aan de stok te krijgen. Mogelijk speelde onbewust het feit mee dat hij zelf onderwijzer wilde worden. Aan het einde van de Eerste Wereld oorlog zag Cor z’n wens om onderwijzer

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2003 | | pagina 45