3 Het woonhuis van de familie Groen. (Kerkstraat 83) 17 Jan De hele dag aan het sjalotten afsteerten. Arie van der Fluit erbij. Droog weer, vanmiddag het zonnetje er zelfs bij. Vandaag is de vrouw van Arie Klaver, Aagt Zut, overleden, 42 jaar oud. 18 Jan De hele dag een beetje aan de sjalotten. Vanmiddag nog even naar huis. Droog koud weer. Met Gert Veld man vanavond overeengekomen met de huur van het oude huis, namelijk f200. schoon geld. Electra en vastrecht voor rekening van de verkenners. Gert Veld man heeft een ketel gekocht, daar wij thee zullen koken voor de verkenners. 19 Jan Vanmorgen kerken, vanmiddag thuis. De Firma Kieft nog even gehad, waar ik mijn sjalotten aan heb verkocht a f30 per 100 kilo. Vanavond naar Arie Klaver te rozenkrans bidden, droevig. Het weer was vandaag prachtig, een zomerse dag zoo mooi. 20 Jan De hele dag mooi weer, licht gevroren. Arie van der Fluit er deze week bij. Sjalotten afsteerten. Vanavond fanfare repeteren. 21 Jan Weer aan de sjalotten. Om 9.30 uur naar de kerk. Begrafenis van Aagt Klaver-Zut, de vrouw van Arie Klaver. Afgelopen nacht lichte vorst, op de dag mistig, af en toe motregen. 22 Jan Weer aan de sjalotten. Simon nog even gehad. Vanmiddag de laatste sjalotten in huis gehaald en de boel opgeruimd. Verlopen nacht lichte vorst, om 11 uur een sneeuwbui, tegen de avond weer vorst. De jongens lopen alweer op het ijs. 24 Jan Vanmorgen aan de sjalotten. Vanmiddag Arie van der Fluit en ik aan de reed om een hond. Bij Jan van der Peet in Heiloo hebben we er een gekocht voor f. 35, een pracht herdershond van negen maanden oud. Terug moest hij aan een touw bij de fiets lopen, doch geluk kig konden we een gedeelte meerijden met IJ. Spanjaard zijn auto en waren zoo om half zeven weer thuis. Prachtig weer, wind nno, lichte vorst. 25 Jan De hele dag aan de sjalotten. Weer lichte vorst en een weinig sneeuw, tegen de avond fel koud. 26 Jan Toni en ik, Jannie en Rita naar de Vroegmis. Het is verbazend koud, krach tige nno wind en een witte wereld, hoe wel er niet zooveel sneeuw ligt. Jannie, Rita en Truus te gast naar Arie van der Fluit. Op het ogenblik is er een protest staking aan de Veiling Noordermarkt- bond, Broek en Warmenhuizen omreden ze vaste prijzen willen zetten voor de rode kool die te laag zijn. Daarom wordt er geen rood geveild, wel geel en wit. 27 Jan Steeds aan de sjalotten. Na 9 uur om 35 punten textiel voor een nieuwe overall. Vanmiddag nog wat papier over de aardappelen gehaald voor de vorst daar het weer aardig vriest. Hoewel betrokken lucht met kans op sneeuw, vriest het hard. 28 Jan Weer sjalotten. Matige vorst. Van negen tot elf uur sneeuwstorm. Later mooi winterweer doch zeer koud. 29 Jan Sjalotten is het werk. Het heeft verlopen nacht hard gevroren, daarom vanmiddag de boel weer goed besteld. Volgens De Bilt heeft het in Den Helder 10 graden gevroren, in Berlijn 25 gra den. Over heel Europa is het vorst en de brandstof is schaars!!! 31 Jan De negende verjaardag van Prinses Beatrix. De hele radio is gewijd aan deze dag. Vandaag klaar gekomen met de sjalotten, bijna veertien dagen met zijn tweeën er aan werk gehad. Het heeft vannacht weer heel hard gevroren, op de dag zeer koud. 1 Feb Het heeft vannacht weer hard gevroren. Tot de middag aan de kool, na de middag weinig gedaan. Om half vier naar het Café van Willem Jonker om reden we zouden blazen voor de opening van de fancyfair, die om vijf uur geopend zou worden. Doch door de strenge vorst kon de rondgang met de fanfare niet doorgaan. Het was een geweldige drukte in het café, achttien stands. Zelf heb ik tot zeven uur gestaan bij de touwtrekkerstent, hoewel door de kou weinig volk aanwezig was. 2 Feb Weer strenge vorst. Annie, Jannie en ik om negen uur te kerk. De pastoor hield een zeer korte preek van wege de kou. Toni en Rita naar de laat ste Mis. Na de middag zijn Toni en ik om vier uur naar de fancyfair gegaan. Ik kreeg direct al werk bij de touwtrek- kerstent en heb daar bijna steeds gestaan tot half negen. Het was een aardig werk, er werd druk gebruik van gemaakt. Om negen uur kwamen Annie en ik thuis, Toni en de kinderen kwamen om zes uur thuis. Jammer dat het zoo koud was,

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2003 | | pagina 2