DAGBOEK VAN EEN TUINDER Joop Zutt Gert Groen. 2 De winter was voor de tuinders altijd een rustige periode. Bij Gert Groen lag dat anders. Hij had namelijk naast zijn bewaar- kool ook een partij sjalotten. Om die voor de verkoop klaar te maken gaf de nodige extra drukte. Ondertussen deelde koning Winter de eerste tikken uit: bij de aanvang van een fancyfair kan er door de fanfare niet geblazen worden. Dit deel van het dagboek eindigt met een geweldige pijn in ’t lijf. 1 juli De R.-K. Bond van Rijwielclubs neemt op zondag 5 juli deel aan de jaar lijkse bedevaart naar Onze Lieve Vrouw ter Nood te Heiloo. Ook de Waarlandse rijwielclub Sint Christoforus neemt deel. Het vertrek vanaf de kerk is 08.00 uur. Opgave bij: N. Droog, G. Borst, G. Groot of W. Dekker Hzn. 4 juli Gevraagd: aardappelrooiers, Joh Roozendaal, Speketer Waarland. Gevraagd: bollen- of aardappelrooiers, C. Danenberg, D 7 Waarland. 5 juli Tijdens een concours te Amster dam van de R.-K. Bond van Zang verenigingen in Noord Zuid-Holland behaalt de R.-K. Gemengde Zangvereniging ‘Zingen is Leven’, onder leiding van dirigent B. Wolters een eer ste prijs met 318 punten. De vereniging neemt voor de eerste keer deel aan een dergelijk zangconcours. Con Zelo houdt een Juniorentournooi. Hieraan nemen deel: Con Zelo, LSVV uit Noord Scharwoude, RKVVS uit Spanbroek en VZV uit ’t Veld. De jon gens uit Spanbroek zijn winnaars en nemen de wisselbeker mee die door de familie G. Stoop beschikbaar is gesteld. 8 juli Bij de veiling Noordermarktbond te Noord Scharwoude worden aange voerd: tuinbonen, 8,00 - 9,00 per kilo; 97 slof aardbeien 1,67 - 2,62; eerstelin- anders had de opkomst merkelijk groter geweest. 3 Feb Vanmorgen laat op, ook al omdat het zoo koud was. Een krachtige wind uit het oosten met af en toe sneeuw. Op de dag aan de rode kool. Om half vier nog even te kerk om de Blasiuszegen. Tegen de avond stormachtige wind. Kans op gladde wegen. 4 Feb Arie van der Fluit er vandaag bij aan de rode kool, wat hoog tijd was. Het was het dagje wel. De hele dag sneeuwstormen. Er komen banken te liggen, zoo hoog dat je er niet door kan komen, soms wel één tot anderhalve meter. En nu, vanavond negen uur, gaat het nog steeds door en geweldig koud, hoewel de temperatuur iets hoger. 5 Feb Vandaag weinig gedaan. Eerst wat sjalotten verzet om wat aardappelen te bestellen. Wat sneeuw opgeruimd op het pad bij huis om reden je er amper door kon. Voor de ramen op de piek ligt een wal van wel anderhalve meter. De kinderen, Rita en Jannie, groeven er een groot gat in en zaten er rustig onder. Op de dag krachtige nno wind, lichte vorst. 6 Feb Vanmorgen wat hout gehakt. Vanmiddag aan de reed naar huis, Arie van der Fluit en naar Sijbout Groot. Om vijf uur was ik weer thuis met een geweldige pijn in ’t lijf.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2003 | | pagina 1