Ons kenmerk Uw brief van Uw kenmerk Onderwerp: Naamgeving bejaardencomplex te Waarland. Heerhugowaard, 22 februari 2003. 46 Besluit van de gemeente Harenkarspel. Met ’Kerkstraat 12 t/m 19’sloeg de gemeente de plank behoorlijk mis! Sabina van Egmond leeft voort in Waarland. achttien aanleunwoningen, voorzien van de nummering 2 tot en met 19. Woensdag 10 juni 1970 vond de offi ciële opening van Sabinahof plaats. Ook in Oud-Beijerland is er een ver zorgingstehuis voor bejaarden, Huize Sabina. Ook aan dat tehuis is de naam van Sabina van Egmond verbonden. DIRKSHORN, XS november 1969 (Raadhuis) Geraadpleegde bronnen: - Regionaal Archief ’Noord-Kennemer- land’ te Alkmaar. - Archief van de gemeente Harenkarspel. - Archief van de gemeente Oud-Beijer land. - Archief Verenigde Noordhollandse Dagbladen te Alkmaar. - Historische Bibliotheek Jan Lute te Egmond aan den Hoef. - Genealogie der Heren en Graven van Egmond, door Dr. A.W.E. Dek, Den Haag 1958. - Lamoraal van Egmond, door Mr. W.C. Mees, Assen 1963. - De Delftsche Wonderdokter door A.G.L. Bosboom-Toussaint, Amsterdam 1872. nieuwe bejaardencomplex te Waarland 8 bestaande (even en Eeuwfeestviering In 1990 was het tien dagen lang feest in Waarland en werd het 400-jarig bestaan van de Slootgaard herdacht en het 1000-jarig bestaan van Waarland. Ter gele genheid hiervan werden er tal van activiteiten ge houden. Om het geheel cachet te geven, vervul den Rita Houtenbos Hoedjes en Marijke Houtenbos-Danenberg bij toerbeurt de rol van Sabina van Egmond. Na vierhonderd j aar kwam deze jonkvrouw in het feest vierende dorp tot leven. Bij de viering van het 25-jarig bestaan van Sabinahof in 1995 onthulde Rita als Sabina in bijzijn van haar drie raadsheren, een fraai kunstwerk van Roel van Dieren uit Wijdenes voorstellende jonk vrouw Sabina van Egmond. Vanaf die tijd kijkt zij wakend over het gebied dat dankzij haar initia tief is ontstaan. Hierbij delen wij u. mede dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 15 september 19&9 heeft besloten om het aan het .rüenuuuiplex Ie Waaileuxdwaaronder ook begrepen de bejaardenwoningen thans genummerd Kerkstraat 12 t/m 19 oneven), de naam "SABINAHOF" te geven.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2003 | | pagina 47