47 De kinderen Zut. V.l.n.r.: Bertns, Truus, Arie, Bets, Giel, Corrie. Moeder Zut was al geruime tijd ziek en het was bekend dat zij niet beter zou worden. Gelukkig kon zij het huwelijk van haar zoon Arie met Lies Dekker toch meemaken en daarmee ging er voor haar een wens in vervulling. Op zondag 6 februari overleed zij. Drie dagen later werd zij begraven. De kist met de over ledene werd op de schouders van de dra gers gezet en lopend op de smalle kade werd er gedragen tot het woonhuis van de familie Bruin, zo’n honderd meter van de Waarlandsweg af. Daar stond de rouw- auto gereed voor de gang naar de kerk. Jan Zut en zijn broer Cees, die lange tijd bij hen had ingewoond, verhuisden naar Oudkarspel. Cees bracht de laatste da gen van zijn leven door in het ‘Huis van Zessen’ te Alkmaar en Jan kwam te wo nen in ‘Maria Boodschap’ te Schagen. Hij maakte de verhuizing mee naar het verzorgingstehuis voor bejaarden ‘Stoffelhof’, waar hij op 24 maart 1973 overleed. Hij werd begraven te Waarland. Lies Dekker, een dochter van Willem en Riek Dekker-Zutt, voor burgemeester Nolet die hen in de echt verbond. Woensdag 19 januari 1955 zegende pas toor Mol hun huwelijk in. Het huwelijk bracht vier kinderen voort: Jan, Maria, Corrie en Willem. Ze zijn allemaal ge boren in het Roodpannenhuis. Onder de slopershamer De bouwkundige staat van het bijna twee eeuwen oude huis was slecht en een goed herstel van de woning was nauwelijks mogelijk. Aannemer Jan Keet had al meerdere keren reparaties uitgevoerd en noodmaatregelen getrof fen om het huis bewoonbaar te houden, maar deze eisten een steeds groter be drag. Daarbij kwam dat het onderhoud steeds frequenter moest worden uit gevoerd. In het midden van de zestiger jaren werd er een sloopvergunning aangevraagd bij de gemeente Haren karspel. Gezien de staat, waarin het huis verkeerde, verleende de gemeente deze vergunning en werd de familie Zut een premie in het vooruitzicht gesteld we gens krotopruiming. Het slopersbedrijf Limmen uit Dirkshom maakte korte metten met dit bijzondere onderkomen. Jan Keet bouwde een nieuwe woning voor het gezin Zut. Het huis staat er nog steeds en wordt bewoond door de fami lie Nijssen. Nooit aan gedacht Arie Zut is een gezellige prater en ver telde honderduit. Op de vraag of hij ooit heeft gedacht bezwaar aan te tekenen bij de gemeente Harenkarspel tegen de ver bintenis van de naam Roodpannenhuis aan een verkeerde verkavelingsweg, liet hij weten dat hij daar ‘nooit aan ge dacht’ heeft. De betekenis van de naam Roodpannen huis was voor hem en zijn gezin niet zo erg groot. Het werd in die tijd als leuk ervaren dat de naam van hun huis aan een verkavelingsweg werd gegeven. De gemeente Harenkarspel had beslist dat de hoofdweg in de voormalige Bleekmeer- polder de naam van die polder zou dragen. Daardoor woonde de familie Zut enige jaren aan een doodlopend stukje weg met als adres Bleek- meerweg 7, maar wel in het Roodpannenhuis. Vanuit de voorkamer bleef de familie Zut over de

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2002 | | pagina 47