6 Tijdens een concours in 1953 werd deze foto van de gemengde zang vereniging ‘Zingen doet leven ’genomen. V.l.n.r boven: Wijert Jaspers, Jan Zutt, Jos Bakker, Piet Beemster- boer, Cor Wijnker, Jan Plijter, midden: Marie Kuijs-Zutt, Gré Jaspers Gd., Alie Bos, Annie Bruin Pd., Nel Bruin Jd., Riet Jaspers, Janny Groen, Emmie Dekker, Trien Bakker, Riet Dekker-Ligthart, Annie Bruin-Klaver, onder: Annie Datten berg, Marie Bos-Dekker, Git Laan, Jan Volkers, Bertus Betjes, Ben Wolters, de dirigent uit Noord-Scharwoude, Trien Beemsterboer, Tiny Stoop, Gré Smit Pd. fanfare Sint Gregorius en het parochie- koor. Pastoor Verhaar zegt dat de totstand koming van dit gebouw niet alleen voor de jeugd belangrijk is, maar voor de ge hele parochie. Er wordt tijdens dit feeste lijk samenzijn gecollecteerd en dat brengt 665 op. ’s Avonds speelt Ons Genoegen. 11 mei: De stichting ter bevordering van school- tandverzorging in het district Bergen N.H. houdt voor de kinderen van de eerste klas van de Sint Janschool een algehele gebits- controle. 23 mei: In het gemeentehuis van Harenkarspel vindt een herijking plaats van maten en gewichten. Plaatselijke middenstanders en tuinders gaan met schoongemaakte ge wichten en maten naar Dirkshom. 24 mei: In het Jeugdhuis vindt de oprichting plaats van een gemengde zangvereniging. De leiding van deze groep is in handen van Ben Wolters uit Noord-Scharwoude. 2 juni: Het echtpaar Cor Dekker en Agie Veld man is 25 jaar getrouwd. Ter gelegenheid hiervan is er op zondag 3 juni van 4.30 tot 6.00 uur een receptie in café Jonker. Terstond gevraagd: Metselaar, C. Jas pers, Veluweweg D 154 Waarland. 3 juni: Sint Gregorius neemt met directeur E. Peetom deel aan het Bondsconcours. Het vrije nummer is ‘La Charmante’ van Vles- sing. Als verplicht werk wordt gespeeld ‘Michiel Adriaanszoon’ van Boedijn. Het korps behaalt 304 punten en daarmee een tweede prijs. ‘Kolping Boys kampioen na zege op Con Zelo’. Voor het kampioenschap in de derde klasse F is er een beslissingswed strijd op het veld van SVW te Heer- hugowaard-Zuid noodzakelijk. De Oudor- pers beschikken over ‘stalen zenuwen’ en verslaan de Waarlanders met 1 -2. De ploe gen speelden 16 wedstrijden: zij wonnen twaalf keer, speelden driemaal gelijk en verloren één wedstrijd. 12 juni: P. Bakker Jnzn., als 2e ambtenaar werk zaam in de gemeente Warmenhuizen, slaagde voor het examen ‘Gemeente administratie’. Te koop: 1 ledikant met bed, 1 drink- servies, meubelen, aardewerk, inmaak- flessen en 50 aardappelkistjes. Th. van der Gulik, Weelweg D 135 Waarland. 13 juni: Divera Stoop, weduwe van Simon Bruin, overlijdt op 71-jarige leeftijd. Zij woonde aan de Hogebrugweg D 94. Haar uitvaart is zaterdag 16 juni. 19 juni: Verloofd: Gre Kamp, woonachtig aan de Larenseweg 165 te Hilversum en Gerrit Stoop aan de Kerkweg D 24. 22 juni: Antoon Smit Pzn., leerling van de R.-K. Landbouwschool te Spanbroek, slaagt voor het examen. 25 juni: Te koop: transportrijwiel tegen elk aan nemelijk bod. Gert Lantman Waarland K 2262-306. 30 juni: Aanvoer bij de veiling Noordermarktbond te Noord-Scharwoude: 21.000 kilo eerste lingen 15.40-17.10; klein 10.50-14.00; ro de eerstelingen 17.50; 155 sloffen aard beien 1.80-2.40.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2001 | | pagina 8