Voorwoord. Wij ontvingen van: Iets van waarde. Joop Zutt, voorzitter. - mevr. A. Bakkum: foto’s. - de heer C. Dekker Wzn.: familie bescheiden. - de heer A. Groen: foto. - de heer J. de Groot: foto’s. - mevr. T. Pancras: gegevens van de fam. Bakker. - de heer H. Pater: veilingcatalogus. - de heer N. Post: familiegegevens Bruin. - mevr. G. Praat-Smit: redevoering. - de heer P. Roozendaal: kopie kaart. - de heer C. Wever: tekening. Alle gevers veel dank en u weet het, dankzij uw schenkingen kunnen wij en de Stichting Molenhuijs de verzameling uitbreiden. Bent u in het bezit van histo risch materiaal, dan kunt u dit bij onze Stichting voor het nageslacht veilig stel len. Hiervoor kunt u contact opnemen met Jeanet Stroet, 0226-421574. - de heer P. Zuijdam: huishoudelijk reglement van de R.-K. Aardappel- coöperatie. moet zijn in 1901, dus honderd jaar gele den. Zo maar twee voorbeelden van schijnbaar waardeloze zaken met een grote waarde. In geld uitgedrukt inderdaad waardeloos, maar de emotionele waarde voor de be trokkenen is ongetwijfeld groot. Voor de Stichting Waarland van Toen zijn deze zaken eveneens van grote waarde. Beide documenten geven een beeld van de ont wikkeling van het lager onderwijs in ons dorp. Regelmatig hebben wij in Toendertoid een oproep geplaatst foto’s uit vroegere jaren beschikbaar te stellen aan onze stichting. Snuffelt u uw oude foto-albums nog eens door, wellicht zitten er ook voor ons bruikbare opnamen tussen. Wij kunnen een kopie van uw oude foto laten maken en binnen enkele dagen heeft u het origi neel weer terug. Doen. Het is van waarde. Enkele jaren geleden gaf Adrie Agenant ons een getuigschrift van zijn opa, Arie Agenant. Het was gevonden bij het uitrui men van het huis van tante Grietje Kraak man-Agenant dat aan de Veluweweg 30 stond. In sierlijke letters staat erop ge schreven dat zijn opa in 1895 met goed gevolg de Lagere School in Waarland heeft doorlopen. Het fraaie getuigschrift was ondertekend door het hoofd der school D. Plaatsman, gemeentesecretaris C. Fray en burgemeester J. Swan. Het moet in die tijd voor Arie Agenant een kostbaar document zijn geweest. Met dit getuigschrift kon hij bewijzen dat hij kon lezen, schrijven en rekenen. Hiermee kon hij de wijde wereld in. Van de familie Hoogeboom uit Warmen huizen kregen we een stokoude school foto. Moeder Afie Hoogeboom-Meester staat erop. Ten tijde van deze opname zat ze in de tweede klas en zij moet dus onge veer acht jaar oud zijn geweest. Daar valt weer uit af te leiden dat de foto gemaakt I I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2001 | | pagina 3