Waarland, maart 2001 Piet Kleverlaan. Achter het café van de wed. Stoop-Weel aan de Kerkweg stond omstreeks 1938 een ziekententje. Hierin lag dochter Trien. Op de onderhouw van het tentje waren twee stalen ringen aangebracht waarop het tentje kon worden gedraaid. Als de wind uit de goede hoek kwam, keek Trien uit op het oude voetbalveld van Con Zelo tegenover de pastorie. Daardoor kreeg ze op zondag tijdens de wedstrijden veel bezoek. Trien overleed in februari 1946 en werd 30 jaar oud. Theo Pankras lag in 1950 in een zieken tentje, dat voor het huis in de tuin stond. Hij woonde in het huis ‘De Hoop’, dat onlangs is gesloopt. Hij is een van de jongste joós van Jan Pankras en Grietje Nanne. In 1929 trouwde Anna Bommer met Martinus Hoek. Ze woonden in de Sloei- erd (nu: Slootgaardweg 35). Ook bij Anna werd t.b. geconstateerd en ook zij moest genezen in een tentje. Wanneer moeder of beide ouders waren overleden, werden de kinderen vaak thuis gehaald bij familie of kennissen. Dit gebeurde ook met de kinderen van Klaas Jonker en Ma Engering. Dochter Alie kwam terecht bij Dirk de Koning aan de Westkade (nu: nr. 2). Ze kreeg in 1935 t.b. en kwam ook in een tentje te liggen. Cees Wever, zoon van Piet Wever en Grietje Degeling, kreeg t.b.c. in 1943. Hij woont nu in Noord-Scharwoude. Jopie Dekker woonde aan de Kerkweg (nu: nr. 25) en was een dochter van Dirk Dekker en Geertje Klaver. Ze was 16 toen ze in een tentje lag. In 1954 trouwde ze met Piet Jongkind en overleed op 6 juni 1981, op 49-jarige leeftijd. Adam Bruin en Neeltje Danenberg woon den met hun gezin aan de Veluweweg (nu: nr. 54). Zoon Klaas kreeg in 1931 t.b. en moest naar het sanatorium. Door heimwee was hij na een half jaar weer thuis. Dochter Nellie werd vier jaar later ziek. Ze was toen 15 en heeft bijna een jaar gekuurd. Nel Boekel-Bruin woont nu in een aanleunwoning van Sabinahof. 26 Een foto uit 1948 geeft een beeld van zo ‘n tentje. Patiënte Anna Bommer, een radio en een straal kacheltje. Neeltje de Jong-Pancras, Annie de Jong en twee dochtertjes van Piet en Lenie Wesseling-de Jong.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2001 | | pagina 28