Are toide. Waarland-Heerhugo waard, februari 2001 Riet Wever-Appel. 16 Van Rij sens bleef in de ogen van de ge meente doorzaniken. Hij sprak in een brief van 11 mei 1907 zijn tevredenheid over het geheel uit, doch met uitzondering van de privaten. ‘Op de deuren moest nog worden geschilderd: 'jongens en ‘meis jes In dezelfde brief dong hij er bij de gemeente op aan 'eenige eenvoudige na tuurkundige instrumenten aan te kopen, zoodat het zoo nuttige vak ‘kennis der natuur‘kan worden gegeven. Antonins beste vrind, maak dat ik moin passies vind. Guster ergens neerloid, maar ik ben ze echt kwoit. Ik beloof ien gulden nou, as ik ze maar vind en gauw. Nai twei dage, ik geef meer, voif gulden den deuze keer. Wber zoeke, ik ben het zat, ’n tientje Antonius, is dat wat? Geloik dat ik dut bod deed, skreêuwde ik ’n bloie kreet. Vonde in de soepterrien, weerom zuks niet eerder zien En die gulden Das ouwe toid, ophede ben je puur meer kwoit. Sint Antonius beste vriend, je heb ’t tientje best verdiend. Al staat hier nou gien bussie meer, ik skroif ’t den op bankpepier. Het was een handreiking aan Dirk Pieter Plaatsman die verschillende keren, tever geefs, bij de gemeente voor aanschaf had aangekopt. Ondanks deze handreiking mag worden verondersteld dat Plaatsman en Van Rijsens geen vrienden zijn geworden. Geraadpleegde bronnen: - Regionaal Archief Noord-Kennemerland te Alkmaar. - Archief gemeente Harenkarspel. - Archief Waarlandspolder. - Archief Speketerspolder. - Archief Verenigde Noordhollandse Dag bladen te Alkmaar. - ‘Waarland van Toen’Arie Zutt 1979. Skaalvergroting ok dèèr boven, wai moete nou meer belove. Ik was achter met moin bod, deerom zeg ik tot slot. En geloof me echt nou maar, ‘t is waar beurd hier allegaar. kinderen daar niet het gezicht op hebben. De ‘plank’ die nu dienst doet als urinoir gaat dan weg, de twee oude privaten kun nen hun licht van boven krijgen, zoodat de meisjes niet meer zoals nu als het ware aan de straat hun behoefte moeten doen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2001 | | pagina 18