7 5 dec.: Om 8.15 uur wordt een melkauto van de zuivelfabriek Haringbuizen bij de onbe waakte spoorwegovergang in de Weelweg te Waarland gegrepen door een uit de rich ting Schagen komende trein. De chauffeur van de vrachtwagen, de 53-jarige Lourens Kos uit Schagen overlijdt ter plaatse. 18 dec.: Con Zelo-voetbal houdt voor junioren, senioren en de leden van de supporters vereniging een spelregelavond in café Stoop. De heer D. van Velzen uit Nieuwe Niedorp zal de test afnemen. 19 dec.: Ijsclub ‘Eendracht maakt macht’ houdt een vergadering in het café van Joh Blankendaal te Zijdewind. Gezien de aan houdende vorst hoopt men nog voor de kerstdagen de ijzers onder te binden. Nabij de Weelbrug wordt een ijsbaan gemaakt en is er een koek-en-zopie. 29 dec.: Willem Jonker en Riek Hoek zijn 12V2- jaar getrouwd. In ‘De Posthoorn’ is er van 16-17 uur een receptie. Piet Schipper en Ma Broersen zijn op 4 september 1950 vijftig jaar getrouwd. Achter het bruidspaar staan Kees Schipper en zijn vrouw. 15 okt.: Toneelvereniging ‘Ons Genoegen’ komt in zaal Jonker met het stuk ‘O, belladonna Lucia’ voor het voetlicht. Jan van der Gulik regisseert deze klucht. De reprise is dinsdag 17 oktober. 27 okt.: Advert. Te koop, IV2 spoorwagon los gesneden rode kool, gelegen aan de ring- sloot van de Speketerspolder. K. Volkers, Kerkstraat D 40 Waarland. 29 okt.: Het Santorfonds staat bij de uitgang van de kerk. Het fonds houdt een deurcollecte. Gulle gevers ontvangen een reversspeldje. 11 nov.: Gerrit Bleeker Jaczn. komt thuis uit het ‘Verre Oosten’. Hij wordt muzikaal be groet en er zijn toespraken. 12 nov.: In café Jonker is een bal ten bate van de R.K. fanfare Sint Gregorius. De aanvang is 3.00 uur en het bekende orkest ‘The Musical Players’ zorgt voor de muziek. 13 nov.: Advert. Te koop 1/2-praam, laadvermogen 1.500 kilo, G. Borst Hogebrugweg D 86 Waarland. 14 nov.: Con Zelo voetbal wil een supportersver eniging oprichten. Inlichtingen bij Piet Kuijs, Oostkade 111-a Waarland. 22 nov.: Advert. Te koop, 6 snees andijvie (veld gewas) bij P. Ruiter, Speketer F 7 bij Waarland. Tijdens de feestavond van Sint Caecilia worden de koorzangers Arie Klaver en Gert Lantman gehuldigd, in verband met hun 25-jarig jubileum als zanger. Pastoor Verhaar biedt de jubilarissen namens het kerkkoor een prachtig boek aan. Lantman is als secretaris 24 jaar verbonden aan het zangkoor. Piet Beemsterboer, die direc- teur/organist is bij het Waarlands kerk koor wordt benoemd tot organist. Jan Zutt Jnzn. wordt directeur van het koor. 29 nov.: Door de ruilverkaveling van de Waar lands- en Slootgaardpolder worden veel sloten gedempt. Het college van burge meester en wethouders van Harenkarspel ziet zich genoodzaakt brandkranen in het dorp te laten aanleggen. De kosten van twaalf kranen alsmede het herstel van het wegdek worden geraamd op 2.300. I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 9