Een van de oudste huizen in Waarland werd in 1950 gesloopt. Kort daarvoor maakte Dirk van der Eng dit schilderij van het huis van Buurke Smit. bekend onder de naam van ‘buurke’. Het pand werd de laatste tijd als berging gebruikt en was in slechte staat. 2 sept.: Advert. Gevraagd een bekwaam timmer man en een gevorderd leerling. Firma David van der Gulik Zonen Waarland. 4 sept.: Vandaag zijn Piet Schipper en Ma Broersen, wonende aan de Hogebrugweg, vijftig jaar getrouwd. Het feest werd zon dag 3 september in familiekring gevierd. 7 sept.: Cees Jansen en Agatha Zut, wonend aan de Veluweweg schuin tegenover café ‘De Posthoorn’, vieren hun 40-jarig huwe lijksfeest. 7 okt.: Boerenleenbank ‘Harenkarspel-Oost’ be staat 25 jaar en dat is een reden voor een groot feest. Deze zaterdag wordt begon nen met om 8.00 uur een H. Mis in de parochiekerk, ’s Avonds komt men bijeen in een versierde feestzaal van café Jonker. Er wordt gesproken door H. Nolet, burge meester van Harenkarspel, pastoor A. Verhaar, Joh Dekker voorzitter van de L.T.B., Piet Danenberg bestuurslid van de bank en door Willem Dekker, voorzitter van toneelvereniging ‘Ons Genoegen’. Het aantal leden nam in 25 jaar toe van 9 tot 124 en nu zijn er ruim 800 spaarders met een tegoed van 600.000. Kassier Cor Dekker Azn., directeur Hendricus Dekker, Piet Nieuwboer en Dirk Zutt leden van de Raad van Toezicht, zijn vanaf de oprichting actief bij de bank. 9 okt.: Niek Broersen arriveert met ‘De Zuider kruis’. Zijn dienstplicht in de Oost zit er op. ’s Middags komt hij in de Slootgaard aan. Onder grote belangstelling wordt er door de Waarlander fanfare een serenade gebracht. 13 okt.: Advert. Heden zijn wij verblijd met de geboorte van onze dochter Annie, H. Groot en H. Groot-Roozendaal, Veluwe weg D76 Waarland. ‘Een volk dat leeft bouwt aan zijn toe komst’, aldus de heer Van Jaarsveld in zijn rede over de toekomst van ons volk. Slechts 40 procent van de leden van de plaatselijke afdeling van de K.A.B. is aan wezig in de Posthoorn bij zijn boeiende spreekbeurt. gramma voortgezet op het terrein van Con Zelo. Pater Engelbertus spreekt over ‘De Strijd van de Kerk tegen het moderne heidendom’, Theo van Steen behandelt het onderwerp ‘Christencultuur is Kruis cultuur’. 17 aug.: Wim Bakker Dzn. keert met het schip ‘de Groote Beer’ terug uit de Oost. Hij is de twintigste militair die weer voet zet op Waarlands bodem. Er zijn nu nog vier mannen onderweg. 20 aug.: Con Zelo speelt een vriendschappelijke wedstrijd tegen P.V.H. uit Amsterdam. In de laatste minuut scoort de thuisclub het winnende doelpunt 2-1 en verdient daar mee een fraaie lauwerkrans. 21 aug.: Advert. Te koop een in goede staat zijnde tandem, bij Wed. Jn. Hoek, Smuigel E-37 bij Waarland. Advert. Gevonden een grijze tweedjas (ruitjesstof), tegen advertentiekosten op te halen bij Joop Veldman, Oostkade D 116 te Waarland. 24 aug.: Advert. Wegens huwelijk, terstond ge vraagd R.K. hulp in de huishouding. Voor dag en nacht in een gezin van vier perso nen. Zelfstandig kunnende werken, leef tijd boven 25 jaar. J. Roozendaal, Spek- eterspolder bij Waarland. 25 aug.: Aan de Veluweweg wordt het huis, tegen over brandstoffenhandelaar Jan Dekker, gesloopt. Het huis werd vroeger bewoond door Piet Smit Mzn. Hij was algemeen 6

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 8