NIEUWS VAN VROEGER. Arnold Lantman 5 I In de editie Alkmaar van het Noordhollands Dagblad, jaargang 1950, troffen wij onderstaande berichten uit ons dorp aan. Wij maakten voor u een selectie van het nieuws van de laatste zes maanden van dat jaar. 1 aug.: In ons dorp begint de firma D. van der Gulik Zonen met de bouw van het Jeugdhuis. Dit gebouw zal verschijnen op het voorste gedeelte van het sportcomplex aan de Kerkweg. 15 aug.: Op de feestdag van Maria Hemelvaart wordt er in ons dorp een ‘Katholieke Landdag’ gehouden. Sprekers zijn de Capucijner pater Engelbertus en Theo van Steen, leider van ‘Ons Erf’. De twintigste editie van deze Landdag begint met een plechtige Hoogmis om 10.00 uur in de parochiekerk. Om 2.00 uur wordt het pro- Cor Dekker Az. was van 1925 t/m 1965 kassier van de Boerenleenbank te Waarland. 25 juli: Voor het diploma ‘Lingerie’ slagen Annie Smit Pd., Jannie Groen Gd. en Mia Bruin Cd. Voor het diploma ‘Costumière’ slagen Ans Smit Cd, Riet Zutt Kd., Truus van Schagen, Riet Klaver Ad., Rens Dekker, Riet Wever en Riet Jaspers Jnd. Ze zijn opgeleid door de Zusters Ursulinen te ’tVeld. 1 juli: Aan Cornells de Vries, opzichter van de Banne Harenkarspel, wordt eervol ontslag verleend. Hij heeft de leeftijd van 65 jaar bereikt. Zijn zoon Piet volgt hem op. 2 juli: Het is een kwart eeuw geleden dat er in ons dorp een boerenleenbank werd geves tigd. Pastoor Voilering was bij deze op richting nauw betrokken. De zilveren vie ring vindt plaats op 7 oktober. Toneelver eniging ‘Ons Genoegen’ zal medewerking verlenen. 8 juli: Voor het toelatingsexamen voor het R.K. Lyceum te Alkmaar slaagt Rie Lantman. Jan Jaspers legt met goed gevolg het toe latingsexamen af voor de R.K. MULO te Alkmaar. Deze dag zijn Jan Prancras en Grietje Nanne 25 jaar getrouwd. 9 juli: Freek van Schagen en Agatha Dekker vie ren hun zilveren huwelijkfeest. 10 juli: Het bestuur van de R.K. Middenstands- vereniging roept inwoners van Waarland op, die in het afgelopen jaar een aanslui ting op het telefoonnet hebben aange vraagd, om zich met de vereniging in ver binding te stellen. Er wordt al heel lang gewacht op nieuwe aansluitingen. Jan Dekker, secretaris van deze standsorgani- satie, wil een brief op ‘poten’ naar de PTT versturen om spoed te betrachten. Het lange wachten op een aansluiting wordt mede veroorzaakt door gebrek aan capaci teit. 11 juli: Slechts een hele korte tijd heeft Cornells de Vries kunnen profiteren van zijn pen sioen. Hij overlijdt plotseling. De versla genheid is groot. Meer dan 40 jaar was hij opzichter bij de Banne.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 7