Heerhugowaard, 11 augustus 2000. 56 Het gemeentehuis te Dirkshorn heeft dienst gedaan van 1868 t/m 1989. recht het kiezen van nieuwe vertegen woordigers. en voorstellen kwamen op tafel, vele wer den er weer vanaf geveegd. Het is verheugend te ervaren, met name voor de ingezetenen van de voormalige gemeente Harenkarspel, dat de aloude gemeentenaam Harenkarspel in stand is gebleven. Geraadpleegde bronnen: - De geschiedenis van Warmenhuizen, A. Mekken 1955. - Rapport ‘Studiecommissie bestaans voorwaarden kleine gemeenten’, 1953. - Het nieuwe gemeentelijke gezicht van westelijk West-Friesland, V.J. Nobel: WFON 57, 1990. - 125 Jaar Kerkgebouw in Dirkshorn, A.P. Rietkerk, 1995. - Regionaal Archief ‘Noord-Kennemerland’ te Alkmaar. Het grondgebied van de ‘oude’ gemeente Harenkarspel was 2.393 hectare groot. Met de herindeling van gemeenten per 1 januari 1990 werden in Waarland de percelen ten westen van de spoorlijn Den Helder - Alkmaar bij Harenkarspel gevoegd, de percelen ten oosten daarvan werden naar de gemeente Niedorp overge heveld. Het gebied ten zuiden van het kanaal Oudkarspel - Kolhorn werd gevoegd bij de gemeente Heerhugowaard. De oppervlakte van de ‘nieuwe’ gemeente Harenkarspel bedraagt ruim 5.500 hecta ren. De gemeentelijke herindeling van Noord-Hollandse gemeenten duurde, van het eerste plan tot realisering, bijna een halve eeuw. Commissies werden gevormd en ontbonden, talrijke rapporten opgesteld en terzijde geschoven. Meerdere plannen

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 58