Waarland, september 2000. 48 Hoe het bedrijf is uitgegroeid. Schuren, ter grootte van een compleet voetbalveld, bieden onderdak aan alle trekkers en machines. gedacht. Zij waren het die met noeste ar beid en inzet de voortrekkersrol voor het bedrijf vervulden. Deze twee gebroeders legden de basis voor het miljoenenbedrijf van de Fa. Gebr. Bruin. Miljoenen in omzet, trekkers en werktuigen. Een wiel- ploeg, die voor het Dorpshuis staat, vormt een stille getuige van de vroegere manier van werken. De oude ‘Harriejoep’ van Klaas bedekte de oude tijd en maakte plaats voor een jachtig ‘hurry up’ van de nieuwe tijd. Met dank aan: Mw. N. Boekel-Bruin. De zonen van Adam en Klaas Bruin. Bronnen: -Brui(y)n- ’’rondom de Smuigelkeet”, G.A. Boekel. hand aan te pas. In dit geweld van snel opeenvolgende veranderingen moest ook het loonbedrijf meegroeien met zijn tijd en daarin is de Firma Gebr. Bruin uitste kend geslaagd. Met de meest moderne en geavanceerde machines wordt er gewerkt. Daarnaast heeft het bedrijf zich ook gespecialiseerd in de tuinbouwbedrijven. Vrijwel aan elke vraag kan men voldoen. In de afgelopen twintig jaar is het bedrijf veranderd van de eenvoudige loonploeger naar een ruim geoutilleerd bedrijf, waarin Marijke die belangrijke rol van moeder Alie grotendeels heeft overgenomen. Vijf broers, te samen met zeven perso neelsleden werken bij tientallen bedrijven in de hele grote regio. Aan de paarden van Klaas en de eerste grijze Ford Ferguson van Adam wordt, zo nu en dan, met enige weemoed terug-

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 50