UIT HET DAGBOEK VAN EEN NEGENTIGJARIGE WESTFRIESE VROUW. Joop Zutt Dat zit niet goed. Hun wisten meer. 2 Bijna 46 jaar waren Arie Hoogeboom en Afie Meester getrouwd. In 1963 overleed Arie Hoogeboom aan een ongeneeslijke ziekte. In dit voorlaatste deel uit haar levens verhaal schrijft Afie Meester over deze droevige episode uit haar leven. Het is een verhaal van ongeloof, mee lijden, een klein wonder en een triest afscheid. Door een zware bronchitis kon zij niet ‘op de begravenis’. De lijkstoet reed langs haar huisje. ‘Wil u het nog zien Moe?’, vroeg haar dochter. Ik zei: ‘Nee hoor, dat kan ik niet. Doe de beddeuren maar dicht.’ Afie Hoogeboom- Meester. Maar op een keer zei hij, ‘Ik denk, dat ik toch maar eens naar docter ga.’ Nu ik dacht wel, dan is het wel tijd, want als ik het zei, dan wilde hij dat niet. Nu hij naar Docter van der Reep in Lutjebroek op de fiets en hij kwam heel blij terug. Hij zei tegen mij: ‘Nou Moeder, alles was goed hoor, maar mijn bloed moest nog onder zocht worden.’ Nu ik ook blij natuurlijk, maar ik dacht wel: ‘Als dat bloed nu ook maar goed is.’ Maar ja, geen ellende voor de tijd. Maar een paar dagen later kwam Marie van Diepen met een briefje, dat was de assiestente van Docter. Ik zei: ‘O gut, daar komt Marie van Diepen.’ Ik dacht direct: ‘Dat zit niet goed.’ Nu ik naar de deur. Ze zegt:‘Een briefje van Docter.’ Wij direct gekeken natuurlijk en daar stond op dat Pa weer komen moest, want er was eenige afwijking in ’t bloed. Nu Pa weer heen, maar hij was toen niet blij, want Docter had tegen hem gezegd dat er kan- kerbaccillen in waren. Maar dat heb ik nooit geweten, want Pa wilde dat mij niet zeggen. Maar te werken ging hij niet meer en hij werd helemaal niet goed. En later kon hij haast niks meer eten of het kwam er weer uit. Maar ik dacht aldoor: ‘O dat word wel weer beter.’ Pa heeft zijn hele leven altijd zwaar werk gedaan, zooals ploegen met twee paarden, maaien en graan zichten, maar hij was nooit moe, laat staan van ziek, terwijl hij uit zoo’n zwak TB-gezin kwam. Dus ik dacht: ‘Hij wordt gerust wel weer beter. Maar ’t werd zoo erg, dat hij naar ’t Ziekenhuis moest. En daar was ik eigenlijk blij om, want ik dacht: ‘Dan wordt Pa vast wel weer beter. De kinderen wisten ’t wel dat hij bloed- kanker had (Leukemie), dus ongenees- I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 4