EN ZIJ PLOEGDEN VOORT. Joop Zutt/Jeanet Stroet Begonnen als ieder ander. 41 Op mijn bureautje ligt pal voor mijn neus een bijzondere foto die de omslag vormt van de uitnodiging voor het 50-jarig bestaan van het loonbedrijf Fa. Gebr. Bruin. De onderlinge gelijkenis tussen de mannen op de foto is zo opvallend dat zelfs onbeken den kunnen zien dat het hier een familieportret betreft. De mannen kijken vriendelijk in de richting van de fotograaf, hun handen losjes in de broekzakken gestoken of non chalant leunend tegen de trekker. Portretjes van de stamvaders, vervat in ovaaltjes, zijn lichtjes over de foto’s van hun nageslacht afgedrukt net alsof zij heden ten dage nog deel uitmaken van het loonbedrijf Fa. Gebr. Bruin. En dat was ook precies de bedoeling van die jonge kerels van Bruin uit Waarland. We schrijven het jaar 1882. Op 18 januari werd in het gezin van Dirk Bruin en Antje Noordstrand hun derde zoon geboren, die bij zijn geboorte de naam Adam ontving. Zijn ouders hoopten vurig dat deze Adam een langer leven zou zijn beschoren dan zijn broertje Adam die maar amper twee maanden had geleefd. Toen Adam drie jaar was overleed zijn moeder. Het gezin bleef niet lang moederloos want één jaar later trad zijn vader voor de tweede keer in het huwelijk. Vijf jaar later sloeg het noodlot wederom hard toe door het over- Loonbedrijf Bruin vijftig jaar. Beneden v.l.n.r.: Adam, Adam sr. en Klaas. Boven: Ad, Dirk, Peter, Rob en John. lijden van Adams stiefmoeder Geertje van Schagen. Vader Dirk stond er met vier kleine kinderen wederom alleen voor. Veertien maanden later, op 26 januari 1893 huwde Dirk voor de derde maal nu met Neeltje Bruin, een dochter van Jan Bruin en Aaltje Kant. Zoon Adam groeide op tot een stevige uit de kluiten gewassen jonge vent die volop actief was binnen het Waarlands verenigingsleven. Zo was hij een van de oprichters van het Waarlandse toneelgezelschap ‘Ons Genoegen’ op 1 oktober 1903. Op 30 mei 1904 trouwde Adam met Cornelia Danenberg, dochter van Nicolaas Danenberg en Catharina

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 43