t Heerhugowaard, 5 augustus 2000. 40 I ‘M’n Zus wordt 27 september tachtig jaar, nu moet ik zeggen dat vind ik een heel gewaar. Daar zij het die dag niet vieren kan, maken we er de 28e maar een feestje van. En hierbij laat ik weten, dat ik u nog niet ben vergeten. Ik had zo gedacht, bij Jaap Kramer te ’t Veld, word je ver wacht. Om daar een gezellig tijdje samen te zijn en te vieren dit 80-jarig festijn. Want ik zeg je zo: het is je gegeven, om zo ’n dag zo te beleven. Lou tot deze stap. Nadat hij zich als bestuurder uit alle organisaties had terug getrokken, restte hem veel vrije tijd. Tijd die grotendeels werd opgevuld door de veelvuldige bezoekjes van kennissen en een grote schare familieleden, neven en nichten. Lou en Eefje werden niet verge ten. Dat die genegenheid wederzijds was, blijkt uit het gedichtje op de uitnodigings kaart ter ere van de tachtigste verjaardag van Eefje Poland in september 1976. Enkele jaren later, 17 juli 1979, kwam er een einde aan het leven van Eefje Poland. Ruim twee jaar later, zondag 6 december 1981, overleed Lou Poland en verdween een excentriek persoon. Zus en broer zijn begraven in ’t Veld. Een ‘eigen’ weg naast het eigen land. Voor de ruilverkaveling hadden Lou en Eefje Poland her en der in de Sloot- gaardpolder diverse percelen weidegrond en bouwland. Enkele daarvan lagen in de onmiddellijke nabijheid van de boerderij, andere lagen elders in de polder. Na de ruilverkaveling kregen Lou en Eefje land Geraadpleegde bronnen: - Regionaal Archief ‘Noord-Kennemerland’ te Alkmaar. - Archief gemeente Niedorp. - Archief Banne Harenkarspel. - Archief Waterschap Waarland - Families De Dood, Jaspers en Schrama. LOURENS JOHANNES POLAND terug in grotere percelen. Eén zo’n stuk nieuw land werd begrensd door de Slootgaard weg en de Zandweg. De Polandweg lag ten oosten van dit stuk land dat door een brede sloot van het eigen land werd gescheiden. De gemeen teraad van Harenkarspel gaf, tijdens een openbare vergadering op 1 september 1953, aan een nieuwe verkavelingweg die vanaf de Zandweg richting de Slootgaard- molen was aangelegd de naam van de toen 60-jarige Lou Poland. Daarmee was zijn naam voor altijd verbonden aan de omge ving waar hij woonde, leefde en werkte. Hierbij geven wij kennis dat na een langzaam verval van krachten, voorzien van het Sacrament der Zieken, is overleden onze dierbare oom en vriend de heer op de gezegende leeftijd van 88 jaar. Uit aller naam: NEVEN en NICHTEN 't Veld Niedorp, 6 december 1981 Huize „Maria Mater", Oranjelaan21 Corr.-adres: J. P. de Dood, Verlaat 44,1704 JP Heerhugowaard Wij gaan voor hem bidden a.s. dinsdagavond om 19.30 uur in Huize „Maria Mater", waarna gelegen heid tot condoleren en afscheid nemen. De Eucha ristieviering bij de uitvaart zal gehouden worden op woensdag 9 december a.s. 's morgens om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Martinus te 't Veld, waarna begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 42