F# i Weer naar ’t Veld. als handelaar in 39 Lou Poland was als handelaar in rundvee ook betrokken bij het Veefonds ‘Sint Maarten Omgeving’. Hij trad namens het fonds of voor één of meerdere leden van het fonds op. Hij was door de Vakgroep ‘Groothandel in Vee’ te ’s-Gravenhage als zodanig erkend. Deze organisatie had hem een ‘voorwaardelijke erkenning’ verleend voor de duur dat hij als lasthebber optrad voor dit veefonds. Ook was hij als taxateur betrokken bij ‘Sint Maarten Omgeving’. Als boer kon je door het betalen van een bepaalde pre mie het vee via dit fonds verzekeren. Met name kleinere boeren hadden hier veel belang bij. Ze betaalden een redelijk bedrag aan premie en als er dan een koe kreupel werd of wegens ziekte het loodje legde, was de uitkering door het veefonds een redelijke vergoeding voor het verlies en een pleister op de wonde. Twee keer per jaar ging Lou Poland de aangesloten boeren langs en taxeerde hij de veestapel. Dat deed hij in de maanden februari of maart vlak voor het afkalven, en in okto ber als de koeien weer op stal stonden. Hij handelde naar goeddunken. Voor de leden van het Veefonds moest Lou vee vermark- cabine van deze veewagen. Naar de vee markt in Schagen reed Lou op z’n Solexbrommertje. Nadat daar de zaken waren afgehandeld, kon je Lou in een van de cafés rondom de Markt aantreffen waar dan de laatste nieuwtjes werden uitgewis seld en een enkele borrel achterover werd geslagen. Als hij dan weer naar Waarland ging, reed er dikwijls een groep kinderen achter hem aan die op de fiets naar school waren geweest. Als Lou dit in de gaten kreeg, werd hij ‘narrig’. Met een paar extra stevige trappen wist hij de snelheid van zijn Solex op te voeren en schudde zo de schooljeugd van zich af. Poland Harenkarspel In het voorjaar van 1966 gingen Lou en zijn zus Eefje weer naar ’t Veld. Het bedrijf aan de Slootgaardweg 15 was ver kocht aan Jan en Riet Dekker-Beemster- boer. Broer en zus namen hun intrek in het verzorgingshuis ‘Maria Mater’ te ’t Veld, dat in 1963 in gebruik was genomen. In Waarland beschikte men in die tijd nog niet over een verzorgingshuis voor bejaar den. Het was een van de redenen dat Lou en Eefje Poland hun geboorteplaats de rug toekeerden en hun levensavond in het naburige dorp doorbrachten. Ook het sterk verminderde gezichtsvermogen bracht Voorwaardelijke erkenning van Lou Poland door de Centrale Organisatie voor den Veehandel. Lou vierde op 3 augustus 1973 zijn tachtigste verjaar dag, samen met zijn zus Eefje. Familie, vrienden en bekenden waren op het feest aanwezig. ten. Hij verkocht ook koeien aan ‘kren- genslagers’ (slagers die wrak, ziek of dood vee slachtten). Later werd hij door het bestuur van het Veefonds ‘Sint Maarten Omgeving’ aan de kant gezet. Gert Dekker-Volkers nam een deel van de werkzaamheden van Poland over. rundvee Naam Woonplaats Geboortedatum 30 Juli 1893 DE CENTRALE ORGANISATIE VOOR DEN VEEHANDEL iVakgroep „Groolhmdd in Vee”), te ’s-Gravenhage, verklaart hiermede, op grond van een of meer Erkenningsreglementen 1949 op het gebied van de veehandel en meer speciaal op gcend van hetnbepaalde in artikel 6, lid 1 cn, voor zover nodig, artikel 9 dier regiem enten, onder nummer Cr U160 A en onder dc hierna te vernielden voorwaarden, - TE HEBBEN ERKEND VoornamenLourens AdresSlootgaardpolder C 71,

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 41