In de ban van de Banne. 37 5.25 per hectare per jaar. Op voorstel van Lou Poland besloot de PC. coulance- halve deze rechten af te kopen met 150. Hij vond dat eenieder recht had op het hem toekomende deel. Poland was een man van praktisch inzicht en handelde daar ook naar. Hoewel het meeste werk van de P.C. zich aandiende in de voorbe reidingstijd en gedurende de uitvoerende periode van de ruilverkaveling, duurde het toch nog een flink aantal jaren eer de Commissie kon worden ontbonden. Dat gebeurde op 23 december 1959 door het College van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Na elf jaar was deze periode van ruilverkavelingwerk ook voor Lou Poland ten einde. Lou Poland ging nogal eens ‘de voordeur uit in plaats van de achterdeur’. Die vrij heid veroorloofde hij zich. Hij maakte zich niet druk om zijn bedrijf. Het werk dat moest gebeuren, werd gedaan. Maar hij vond het besturen best leuk. Daar genoot hij van. Zo kon het gebeuren dat hij op 20 maart 1934 werd gekozen als hoofdingeland van de Banne Harenkar spel. Maandag 8 augustus 1938 werd hij bestuurslid van de Banne en op 25 sep tember 1945 nam hij de voorzittershamer van Loures Doekes uit Dirkshorn over. In die tijd werkte hij samen met secretaris Jan Jaspers en de bestuursleden Jan Bom mer, Piet Nieuwboer, Jan Pronk en Simon Toen Lou Poland in 1959 vijfentwintig jaar bij de Banne Harenkarspel in functie was, werd hem een feestje aangeboden. Ook zijn zus Eefje werd bij deze huldi- Voorzitter Arie Klaver van de Banne Harenkarspel neemt in 1963 afscheid van zijn voorganger Lou Poland. Links op de foto: burgemeester Vincent Nolet. van der Oord. Cor de Vries was opzichter van de Banne Harenkarspel. De vijf leden van het dagelijks bestuur en zes hoofdingelanden vormden het bestuur van de Banne Harenkarspel. De voorzitter en de leden van het dagelijks bestuur wer den door de hoofdingelanden benoemd voor een periode van vijf jaar, terwijl de hoofdingelanden werden gekozen door de stemgerechtigde ingelanden voor een periode van zes jaar. Om in aanmerking te komen voor een functie binnen het bestuur moest men over tenminste vijf bunder land beschikken. Om te mogen stemmen moest men minimaal één hecta re grond bezitten. Als ingeland van de Banne kon men maximaal vier stemmen uitbrengen, maar dan moest het grondbe zit dertig hectare of meer zijn. De Banne Harenkarspel was ruim 2.500 hectare groot, daarvan hadden Lou en Eefje Poland begin jaren ’30 ruim 9 bunder in eigendom. Het bestuur van de Banne Harenkarspel hield zich o.a. bezig met de aanleg en het onderhoud van wegen, het bouwen en onderhouden van bruggen. Daartoe was een opzichter in dienst, stonden er straten makers, wegwerkers, een voorman en enkele brugwachters op de loonlijst. I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2000 | | pagina 39